Около $1,7 милиарда в криптовалута са получени чрез незаконни начини през 2018 година, според проучване, публикувано от криптоаналитичната компания CipherTrace на 29-и януари.
От тези $1.7 милиарда, над $950 милиона са били откраднати от крипто борси, което представлява 3,6 пъти увеличение спрямо 2017 година. От друга страна, най-малко $725 милиона са загубени през 2018 година от измами, като Понци схеми, изходни схеми и измамни ICO.
CipherTrace също така изброява това, което компанията вярва, че са десетте най-големи заплахи за криптовалутите: най-голямата е размяната на СИМ карти, която е вид кражба на самоличност, включваща поемане на контрол над телефонния номер на жертвата, обикновено за получаване на достъп до кодове за автентификация с два фактора.
Другите основни заплахи, които се цитират, включват крипто дъстинг, което включва изпращане на останки от криптовалута до огромни количества адреси и укриване на международни санкции с крипто, насърчавани от държави като Венецуела и Иран. Докладът също така цитира cryptojacking атаки върху центровете за данни и анонимността на Lightning Network oт страна на криптовалутните миксери – нелицензирани предприятия за услуги.
Изследването предупреждава за децентрализирани стейбълкойнове, които биха могли да бъдат анонимни, онлайн изнудване и накрая, ransomware крадящ криптовалути, който не само предотвратява достъпа до потребителски данни, но и краде личните ключове на портфейла.
Както наскоро бе съобщено, изследването, очертано от Chainalysis на компанията за блокчейн анализ, разкри, че две вероятно все още активни хакерски групи, са откраднали $1 милиард в криптовалута.
Също така се появи новината, че две седмици след съобщения хак на новозеландската крипто борса Cryptopia, платформата е компроментирана и е възможна жертва за киберпрестъпниците.
Американската Комисия за ценни книжа и борси (SEC) е предприела спешни мерки срещу First Liberty Building & Loan, LLC и нейния основател Едвин Брант Фрост IV, като ги обвинява, че са управлявали пирамидална схема на стойност $140 милиона, продължила повече от десетилетие и измамила около 300 инвеститори.
Правният спор между Coin Center и Министерството на финансите на САЩ относно санкциите, наложени на Tornado Cash, официално приключи след съвместно решение за прекратяване на делото.
Сложната кибератака, насочена към резервните сметки на централната банка на Бразилия, доведе до кражба на над $140 милиона (800 милиона реала), голяма част от които…
Зловреден проект с отворен код в GitHub, маскиран като бот за търговия със Solana, е компрометирал портфейлите на потребители, според доклад от 2 юли 2025 г. на компанията за киберсигурност SlowMist.