Милиардерът инвеститор и технологичен предприемач Чамат Палихапития твърди, че един крипто сектор може да се намира в средата на класически цикъл на вълнение.
В новия подкаст на ’All-In’ главният изпълнителен директор на Social Capital разглежда масовия спад на обема на търговията на пазара на NFT.
Палихапития използва примера на Burning Man и Coachella – два мащабни музикални фестивала, които целят да бъдат уникални, но може би в крайна сметка са предимно еднакви.
Милиардерът сравнява двата музикални фестивала с NFT и общия пазар на изкуство.
Наистина смятам, че съществува това нещо – примерът с Burning Man/Coachella е най-добрият начин да го опиша. Много от тези неща са едни и същи, но когато няколко души подходят към нещо в началото, те са твърде несигурни, за да признаят, че то е същото като нещо друго и затова прекарват много време в опити да ви разкажат история за това защо е напълно различно.
Примерът с Бъфет би бил цитатът: „Винаги, когато някой ви каже, че този път е различен, вероятно не е толкова различен”. Или другият цитат, който е добре познат в историята, е: „Нещата не се повтарят непременно в историята, но се римуват”.
Всичко сочи към това, че освен фундаменталните скокове в науката, няма много нови неща в света. Ние повтаряме нещата отново и отново, а едно от нещата, които повтаряме, е социалният капитал, който получаваш от това, че си направил определени избори и след това караш другите хора да потвърждават тези избори, защото искаш да се чувстваш стойностен. И това се случи в NFT, а съм сигурен, че в първата фаза в различни движения в изкуството това също се случи. Вероятно се е случило и на куп други пазари, така че тези неща повече си приличат, отколкото се различават.
Coachella и Burning man: едно и също. NFT и част от пазара на изкуство: едно и също. Всеки, който идва да ти обяснява защо това е толкова различно, аз просто бих го приел с шепа сол и бих казал: „Не е нужно да е различен, можеш просто да му се насладиш, защото смяташ, че е готино”.
Според DappRadar обемът на търговията на водещия пазар за NFT OpenSea е достигнал едногодишно дъно в началото на миналата седмица.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Актьорът Бил Мъри загубил $185,000 в Етериум
Както съобщава Fortune.com, който е получил данните си от DappRadar, обемът на търговията с OpenSea е спаднал с 99% само за 4 месеца. На 1 май OpenSea обработи рекордните $2.7 милиарда в транзакции с NFT, но в неделя пазарът регистрира само $9.34 милиона, според данните, събрани от DappRadar.
Компанията регистрира 24,020 потребители в неделя, което е с около една трета по-малко, отколкото когато достигна рекордния брой трансакции през май. Криптовалутите се понижиха повсеместно, като към момента на изготвяне на статията и Биткойн (BTC), и Етериум (ETH) са се понижили с 57% от началото на годината, като много анализатори и експерти призовават за по-дълбок спад, тъй като Федералният резерв се опитва да овладее нарастващата инфлация и несигурната икономика.
Като оставим настрана влошаващия се икономически климат, съблазънта на NFT и основният сценарий около него, беше „този път е различно”.
Главният изпълнителен директор на Robinhood Влад Тенев смята, че токенизацията на традиционните активи може да изиграе ключова роля за укрепване на позициите на американския пазар на акции в световен мащаб.
Стабилна монета загуби връзката си с щатския долар в сряда сутрин след твърдения, че компанията зад проекта, базирана в Хонконг, е изправена пред фалит.
Sony Singapore направи крачка към възприемане на криптовалутите, като въведе плащания с USDC в официалния си онлайн магазин, използвайки платежната услуга на Crypto.com.
Основателят на Binance Чанпен Джао, ключова фигура в света на криптовалутите, наскоро сподели своите наблюдения за развитието на изкуствения интелект чрез своя профил в платформата X, съветвайки разработчиците да бъдат внимателни, когато пускат токени.