Технологичните партньори Nasdaq, Deloitte и Anquan успешно разработиха прототипи на платформата за улесняване на сетълмент на токенизирани активи в различни блокчейни за Паричният орган на Сингапур (MAS), централната банка и Сингапурската борса (SGX). Системата е предназначена да ускори и опрости процесите след продажбата.
Прототипите „Доставка срещу плащане“ (DvP) позволяват на финансовите институции и корпоративните инвеститори да извършват окончателно сетълмент на цифрова валута и ценни книжа на различни блокчейн платформи с едновременни обмени, които могат да намалят рисковете за сетълмента.
MAS и SGX издадоха общ доклад за индустрията, който предоставя изчерпателна представа за това как са разгърнати интелигентните договори в автоматизирани процеси за сетълмент на DvP.
От техническа гледна точка, системата подчертава как може да се постигне оперативната съвместимост и защитата на инвеститорите чрез използване на блокчейн технология.
Блокчейн технологията и токенизацията на активи подхранват нова вълна от иновации в световен мащаб. Този проект демонстрира стойността на блокчейн и ползите, които може да донесе на финансовата индустрия в краткосрочен, до средносрочен план. Концепцията за токенизация на активи, както и други научни постижения, получени от този проект, могат потенциално да бъдат приложени към широк спектър от икономика, създавайки съвсем нов свят на възможности.
С пускането на прототипа, Сингапурската борса подаде първия си технологичен патент.
Въз основа на уникалната методология, разработена от SGX, която дава възможност за оперативна съвместимост на платформите в реалния свят, както и за едновременния обмен на цифрови токени и ценни книжа, кандидатствахме за първия ни технологичен патент.
Успешнните проби са пример за напредъка на банките и финансови услуги, които компаниите по света използват за да поправят цялата индустрия. Сингапур, подобно на Малта, създаде отворена регулаторна рамка за блокчейн, която позволява на иноваторите и предприемачите да ускорят проектите си, които от своя страна да дадат резултат.
Ние използваме подход, при който нашите регулации се стремят към целта, а не към самата технологична платформа. Целта ни не е да регулираме директно специфичната технология.
През септември, крипто лидерите и експерти от САЩ се обърнаха към Конгреса, за да призоват политиците да изготвят ясни правила, които да ръководят развитието на криптовалутите и блокчейн иновациите. Представители от Coinbase, Ripple, Consensys, Blockchain, Fidelity и Nasdaq, очертаха как световните конкуренти ще поемат инициативата, тъй като регулаторите в САЩ си влачат краката.
Ние виждаме световно признание за това, че блокчейн и крипто активите ще изиграят ключова роля в следващото поколение на финансите и нашите национални икономики. И има държави, които се състезават да осигурят регулаторна сигурност, за да могат да спечелят в тази надпревара. Те могат по същество да заемат дял като глобална столица на финансите. Виждаме национални, цялостни рамки в други държави, предназначени да стимулират възприемането на този технология. Можете да погледнете Великобритания, Сингапур, Япония . Те печелят, защото имат една рамка, която покрива цялата тази технология.
Според доклад на Financial Times, почти 75% от операторите на финансовите пазари, изследвани от Nasdaq и Celent от „Шанхай до Ню Йорк“, тестват DLT в опит да оптимизират съществуващите системи и да останат конкурентоспособни.
Най-богатите инвеститори в Азия насочват средствата си в нова посока, отстъпвайки от активите в щатски долари и преминавайки към комбинация от злато, дигитални активи и китайски пазари.
Според бившия конгресмен Патрик Макхенри, твърдата позиция на Гари Генслер срещу криптовалутите е по-скоро политически театър, отколкото лично убеждение.
Standard Chartered ускорява навлизането си в сектора на дигиталните активи чрез новообявено партньорство с FalconX, водещ брокер, обслужващ институционални крипто трейдъри.
Интересът на инвеститорите към крипто стартъпите отново набира сила, макар и в по-малък обем.