НАЧАЛО Блокчейн

Кои са най-активно разработваните блокчейн проекти?

06.11.2021 10:29 2 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Кои са най-активно разработваните блокчейн проекти?

Трите най-активно разработвани блокчейн проекти имат повече от 100 ревизии в GitHub.

Според списъка, предоставен от CryptoDiffer, трите най-активно разработвани блокчейн проекти в момента са Kusama, Polkadot и Cardano, с повече от 130 ревизии (commits) в Github през последните 30 дни.

Активността на разработката се измерва в броя на ревизиите, направени от различни разработчици в Github. Докато Kusama, Cardano и Polkadot остават на върха, други монети като Етериум също се преместиха над прага от 100 ревизии, а Solana остава малко под 100 – на 95.

Най-разработваният проект

Kusama се превърна в най-развития проект в бранша, но има защо. Kusama е публична среда за Polkadot, която е проектирана да тества приложения, нови блокчейни и всичко останало, преди да го пусне в основната мрежа.

ПРОЧЕТИ ОЩЕБиткойн китовете се подготвят за нов ‘мега’ бичи пазар

Kusama е проектиран да действа като пясъчник за разработчици, които желаят да създадат нещо за основната мрежа на Polkadot, следователно е логично да се превърне в най-активно разработвания блокчейн.

Пътят на Cardano към върха

Cardano затвори първите три места на най-развитите проекти в мрежата със 118 ревизии в Github. През последните 30 дни разработчиците на Cardano допринесоха мнонго за крипто пространството с бързото развитие на технологията за смарт договори и създаването на рамка за децентрализирани приложения.

Реакцията на пазара

Обикновено развитието на ранен етап не се отразява веднага върху цената на монетата; следователно, може да видим резултатите от активната работа в мрежата в бъдеще, но към момента Kusama и DOT остават в списъка на най-разработваните проекти на пазара. Cardano (ADA), от друга страна, се търгува в диапазон през последните 50 дни.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Други Новини

Федералният резерв остави лихвените проценти непроменени

Решението на ФЕД да запази предпазливата си позиция на фона на опасенията за инфлацията дава отражение на продължаващата несигурност по отношение на икономическите перспективи.

02.05.2024 16:30 1 мин. четене

Цените на петрола спадат – каква е причината?

Петролът леко се възстанови след резкия спад в сряда, предизвикан от значителното увеличение на запасите от суров петрол в САЩ, което засили опасенията за отслабване на търсенето.

02.05.2024 14:00 1 мин. четене

БРИКС: Русия няма избор, освен да ползва китайския юан

Русия се намира в несигурно положение, опитвайки се да намери баланс между дедоларизацията и същевременното поддържане икономиката си.

02.05.2024 13:00 2 мин. четене

БРИКС: Големите американски банки търпят огромни загуби

Двете водещи банки в Съединените щати разкриват значителни загуби в размер на $4.5 милиарда.

02.05.2024 12:00 2 мин. четене

Подкрепете CryptoDNES

QR код към биткойн адреса:

QR код към етериум адреса:

Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.