Централната банка на Китай заяви, че криптовалутите ще бъдат един от приоритети им тази година в опит да защитят националната валута.
Според съобщение в четвъртък, Народната банка на Китай (PBoC) очерта своя дневен ред за следващата година по време на конферентен разговор, фокусиран върху паричното развитие.
Докато Фан Йейей, вицепрезидентът на PBoC, похвали текущия напредък в изследванията и развитието на централните банки в областта на цифровите валути, той подчерта, че един от трите приоритета за 2018 г. ще бъде да гарантира целостта на китайския юан.На тези усилия, каза Фанън, агенцията ще засили своите регулаторни мерки както вътрешно, така и с външно, за да „коригира различни видове криптовалути“.
Коментарите на фен също така отразяват предишно изказване в началото на март от бившия губернатор на банката Джоу Сяоочуан, който изяви критичен тон към спекулациите с крипто валути и „възприеманите“ рискове за финансовата стабилност на страната.
Освен това, изявление от китайското министерство на обществената сигурност през януари, в което агенцията, която управлява полицейските сили на страната, заяви, че ще се стреми към пирамидални схеми, свързани с крипто валути.
По-рано този месец докладите също така предположиха, че Агенцията за надзор на сигурността на обществената информационна мрежа под Министерството на обществената сигурност
разширява обхвата на своя мониторинг по интернет към обмена на крипто валути в чужбина,които обслужват местните инвеститори.
Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.
Бивш NFT трейдър е изправен пред потенциална присъда в затвора, след като призна, че е укрил милиони печалби чрез недекларирани продажби на дигитални активи.
Изследователи в областта на киберсигурността алармират за появата на нова и все по-усъвършенствана атака, насочена към крипто общността.
Усилията на Австралия за борба с крипто измамите се засилиха, като Комисията за ценни книжа и инвестиции (ASIC) се насочи към 95 компании, за които се твърди, че са участвали в схеми, като например „pig butchering“.
Испанската полиция разби престъпна мрежа, използвала изкуствен интелект, за да управлява глобална инвестиционна измама, арестувайки шест лица, свързани със схемата.