Правителството на Китай ще предприеме стъпки за по-нататъшно блокиране на достъпа до повече от 120 офшорни крипто обмена, чиито уеб сайтове все още са достъпни на континента.
Позовавайки се на местни финансови новини, базираната в Хонконг „South China Morning Post“ съобщава, че властите, свързани с водещата група за финансовите рискове в интернет, основана през 2016 г. и управляванa от висши служители на централната банка, ще започнe да блокира IP адресите на над 120 които все още обслужват жителите на континента, въпреки местните забрани за такава дейност.
Това все повече изглежда като координирано противодействие от страна на китайските власти. Миналия петък властите в квартал Джаоянг в централната част на Пекин разпространиха заповед за забрана на обществени места като търговски центрове и хотели от хостинг на събития, свързани с крипто-валута.
Същевременно китайският гигант WeChat, затвори сметките, управлявани от най-малко осем медии за блокчейн и криптовалута, за които се твърди, че нарушават регламентите от официалните интернет цензори.
Някои наблюдатели в отрасъла заявиха, че макар тези действия да не изглеждат прекалено сериозни, когато се разглеждат изолирано, те вероятно предвещават по-широко ограничение за едногодишния юбилей от забраната върху първоначални предлагания на монети в Китай (ICO) и забраната за търговия с криптовалути.
Миналия месец PBoC потвърди ангажимента си да действа с „бдителност“, за да попречи на чуждестранните ICO, които са незаконни в Китай, да пускат своите токени на континента.
След приемането на мащабния закон за данъците и разходите на президента Доналд Тръмп, републиканците в Камарата на представителите подготвят почвата за сериозен натиск за законодателство в областта на криптовалутите.
Председателят на Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) Пол Аткинс подчерта, че агенцията ще продължи да се фокусира върху защитата на инвеститорите, борбата с търговията с вътрешна информация, манипулирането на пазара и променящия се пейзаж на крипто регулациите.
Губернаторът на Аризона Кейти Хобс официално наложи вето върху законопроект 2324 на Камарата на представителите, който имаше за цел да създаде държавен фонд за резерв от конфискувани крипто активи.
Американската Комисия за ценни книжа и борси (SEC) е в начален етап на разработване на стандартизирана рамка за листване на борсово търгувани фондове (ETF), базирани на токени, според доклад от 1 юли на журналистката Елеонор Терет.