Китайската народна банка (PBoC) официално забрани STO (security token offerings) в продължение на ограничителното си законодателство, регулиращо дигиталните валути.
В продължение на репресиите си срещу цифровите валути, централната банка на Китай официално прекрати STO, съобщава South China Morning Post.
Говорейки на форум за интернет финанси в Пекин, заместник-управителят на PBoC, Пан Гоншън заяви:
STO бизнеса, който се появи наскоро, все още е основно незаконна финансова дейност в Китай. Виртуалните пари се превърнаха в съучастник на всички видове незаконни и престъпни дейности.
В допълнение към това официално признаване на забраната за STO, заместник-управителят посочи, че по-голямата част от финансовите операции, които са били проведени с виртуални пари в Китай, са подозирани в пирамидални схеми, незаконни операции за набиране на средства, и други видове финансови измами.
Освен това, Гоншън също така заяви, че финансовата индустрия на страната като цяло би могла да бъде засегната значително, ако ICO не бяха забранени през 2017 година.
Шефът на Бюрото за финансова работа в Пекин, Хуо Сюуен, съобщи също така, че предупреждава за STO, като каза:
Искам да предупредя онези, които популяризират набиране на средства чрез STO в Пекин. Не го правете там. Ще бъдете изгонени, ако го направите.
Въпреки непостоянната регулаторна позиция на страната срещу дигиталните валути, бе съобщено, че местните организации за вътрешен одит използват чужди регистрирани компании за заобикаляне на забраните, а търговците използват Tether и VPN, за да продължат да търгуват с цифрови валути, главно чрез извънборсови (ОТC) платформи.
Също така това, което изглежда като значителен напредък за DLT, интернет съдa в Ханджоу е признал доказателства, основаващи се на блокчейн технология, като подходящи за използване в съдебни производства.
Губернаторът на Аризона Кейти Хобс официално наложи вето върху законопроект 2324 на Камарата на представителите, който имаше за цел да създаде държавен фонд за резерв от конфискувани крипто активи.
Американската Комисия за ценни книжа и борси (SEC) е в начален етап на разработване на стандартизирана рамка за листване на борсово търгувани фондове (ETF), базирани на токени, според доклад от 1 юли на журналистката Елеонор Терет.
Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) официално одобри преобразуването на Grayscale Digital Large Cap Fund в борсово търгуван фонд (ETF), с което финализира прехода му от извънборсов продукт към напълно регулирана ETF структура.
В значително развитие за регулирането на криптовалутите и поверителността на потребителите, Върховният съд на САЩ отказа да разгледа оспорването на правомощията на IRS да събира широки данни за клиентите от крипто борсите.