Свързаните правителствени служби ще създадат национален Комитет за стандартизация на разпределените счетоводните технологии до края на 2019-та. Подходът на Китай към криптовалутите накара много търговски платформи и крипто миньори да напуснат страната. При забрана на ICO и използване на цифрови активи като разплащателно средство или инвестиция, страната залага на развитието на блокчейн технологията.
Според ексклузивен доклад на китайската агенция The Economic Information Daily, Китай създава национален стандарт за блокчейн. Стандартите включват изисквания за оперативна съвместимост, безопасност и надеждност.
Националните стандарти ще варират от основни, през бизнес и приложения, процеси и методи, надеждност и съвместимост, до сигурност на информацията.
Стандартът за информационна сигурност е от ключово значение за китайските власти, както вероятно се досещате. Формулировката на блокчейн стандарта няма задължително да предизвика скок в блокчейн проектите. Тя само ще даде някои насоки, според Ли Минг, директор на Blockchain Research Office.
Инвестицията на Китай в децентрализираната счетоводна технология ѝ позволи да регистрира повече от 200 патента в международния блокчейн. От първите 100 компании с най-голям брой blockchain патенти, 49 бяха китайски и 23 от САЩ.
На Blockchain Security Summit тази година Ю Кекун обясни значението на технологията:
„Разработването на блокчейн технология може да се превърне във важна стъпка, за да може Китай да се възползва от глобалната технологична конкуренция (…). Тя може да бъде приложена в производствената верига, веригата на управление и веригата на транзакциите и тя ще доведе до целия жизнен цикъл на преструктурирането на различни области, така че жизненият цикъл да може да бъде управляван и проследен.“
Страната е инвестирала няколко милиарда долара, за да развие децентрализираната технология.
Правителствените органи на страната, а именно PBoC, изглежда искат да създадат собствена цифрова валута. Очаква се цифровата валута да премине през първоначалните фази на тестване през 2019-та.
Kraken официално стартира своята регулирана в САЩ платформа за крипто деривати, отбелязвайки важна стъпка към сливането на традиционните финансови инструменти с пазарите на дигитални активи.
След като Биткойн достигна исторически върхове, в социалните медии се разразиха дискусии, свързани с криптовалутите.
Инфлацията в САЩ се ускори през юни, което може да попречи на очакванията за предстоящо намаляване на лихвените проценти от страна на Федералния резерв.
Grayscale Investments обяви, че конфиденциално е подала проект на заявление за регистрация по формуляр S-1 в САЩ.