Начало » Други » Китай ще установи национални стандарти за блокчейн

Китай ще установи национални стандарти за блокчейн

10.05.2018 19:55 2 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Китай ще установи национални стандарти за блокчейн

Китайската народна република създава национални стандарти за блокчейн технология.


Свързаните правителствени служби ще създадат национален Комитет за стандартизация на разпределените счетоводните технологии до края на 2019-та. Подходът на Китай към криптовалутите накара много търговски платформи и крипто миньори да напуснат страната. При забрана на ICO и използване на цифрови активи като разплащателно средство или инвестиция, страната залага на развитието на блокчейн технологията.

Според ексклузивен доклад на китайската агенция The Economic Information Daily, Китай създава национален стандарт за блокчейн. Стандартите включват изисквания за оперативна съвместимост, безопасност и надеждност.

Националните стандарти ще варират от основни,  през бизнес и приложения, процеси и методи, надеждност и съвместимост, до сигурност на информацията.

Планът вече е публикуван, а Министерството на промишлеността и информационните технологии ще създаде комисия, която ще се занимава с развитието му.


Стандартът за информационна сигурност е от ключово значение за китайските власти, както вероятно се досещате. Формулировката на блокчейн стандарта няма задължително да предизвика скок в блокчейн проектите. Тя само ще даде някои насоки, според Ли Минг, директор на Blockchain Research Office.

Инвестицията на Китай в децентрализираната счетоводна технология ѝ позволи да регистрира повече от 200 патента в международния блокчейн. От първите 100 компании с най-голям брой blockchain патенти, 49 бяха китайски и 23 от САЩ.

На Blockchain Security Summit тази година Ю Кекун обясни значението на технологията:

„Разработването на блокчейн технология може да се превърне във важна стъпка, за да може Китай да се възползва от глобалната технологична конкуренция (…). Тя може да бъде приложена в производствената верига, веригата на управление и веригата на транзакциите и тя ще доведе до целия жизнен цикъл на преструктурирането на различни области, така че жизненият цикъл да може да бъде управляван и проследен.“

Страната е инвестирала няколко милиарда долара, за да развие децентрализираната технология.

Правителствените органи на страната, а именно PBoC, изглежда искат да създадат собствена цифрова валута. Очаква се цифровата валута да премине през първоначалните фази на тестване през 2019-та.

Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Други Новини

Илон Мъск представи политически проект – ще подкрепи ли Биткойн?

Технологичният милиардер Илон Мъск представи ново политическо движение, наречено „America Party“, което позиционира като пряко предизвикателство към дългогодишната двупартийна система в Съединените щати.

07.07.2025 12:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Регулаторните органи на ОАЕ отричат слуховете за Toncoin

Властите на Обединените арабски емирства официално отрекоха информациите, свързващи собствеността или участието в Toncoin (TON) с правото на дългосрочна виза, като определиха разпространяващите се твърдения като неточни и подвеждащи.

07.07.2025 11:30 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Чанпен Джао загатна за нова инициатива свързана с BNB

Чанпен Джао, бившият шеф на Binance, намекна за възможността за нова инициатива, която ще позволи на притежателите на BNB токени да получат право на дългосрочно пребиваване в Обединените арабски емирства чрез модел за стейкинг на токени.

07.07.2025 7:00 1 мин. четене Alexander Zdravkov

Ключови икономически събития в САЩ, които да следим през следващата седмица

След седмица на рекордни печалби на американските пазари, инвеститорите пренасочват вниманието си към по-спокоен, но решаващ период от макроикономически събития.

06.07.2025 19:30 2 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.