Китайската инициатива за блокчейн, подкрепена от правителството, Blockchain Service Network или BSN, въвежда поддръжка за друга партида от основни блокчейн протоколи.
На 26-ти ноември тя обяви, че ще интегрира Polkadot, Oasis и Bityaun в своята екосистема на 30 ноември.
Блокчейн протоколът на Polkadot е проектиран да свързва множество специализирани блокчейни в една единна мрежа. Polkadot също така позволява паралелно обработване на множество транзакции в няколко вериги, което води до достигането на ново ниво на капацитета на мрежата. Oasis е специализирана в частни и мащабируеми децентрализирани финансови инструменти, докато Bityuan е доставчик на блокчейн решения за китайски компании.
Ифан Хи, главен изпълнителен директор на Red Date Technology и изпълнителен директор на Асоциацията за развитие на BSN, съобщава, че рамката на Bityuan става все по-популярна в Китай, като заяви следното.
„Виждам, че случаите на търговска употреба, изградени по рамката на Bityuan, напоследък се увеличават в Китай. Вярвам, че с тази интеграция BSN ще накара разработчиците по целия свят да бъдат развълнувани от изграждането на dАpps, които са […] ориентирани към търговската дейност.“
Най-новото добавяне на блокчейн представлява третата партида от блокчейн протоколи, поддържани от мрежата BSN. Пилотиран през 2019 г., BSN пусна първия си набор от вериги, включително Етериум и EOS през август 2020 г., като други мрежи като Algorand идват като част от втората партида.
Както беше съобщено по-рано, интеграцията на нови блокчейн протоколи позволява на глобалните разработчици да имат достъп до определена мрежа чрез глобалните обществени градски възли (нодове) и портали на BSN. За да разгърнат и управляват свои собствени разрешени вериги на BSN International, разработчиците трябва да създадат акаунт на официалния уебсайт.
Според нови данни от платформата за пазарна информация Santiment, развитието в сегмента на изкуствения интелект и големите данни в крипто сектора остава силно, като няколко големи проекта показват забележителна активност в GitHub през последните 30 дни.
XRP Ledger (XRPL) официално пусна своята Етериум Виртуална Машина (EVM) в основната мрежа, което е важен етап в усилията му да съчетае ефективността на плащанията на XRP с възможностите за смарт договори на Етериум.
Камарата на представителите на САЩ направи важна крачка към регулирането на дигиталните активи, като прие Закона за внедряване на американски блокчейни от 2025 г.
Според нов доклад на Santiment, Chainlink ($LINK) е запазил доминиращата си позиция като най-активно развиваният DeFi проект през последните 30 дни.