Според местни източници китайското правителство публикува поредица от изявления, в които се осъжда стойността на пазара на незаменими токени или NFT, въпреки че две от най-големите национални технологични компании се стремят към технологията.
Историята е публикувана за първи път на местно ниво от Securities Times – медия, действаща като говорител на официалния канал на Китайската комунистическа партия People’s Daily – и докладвана от South Morning China Post.
В доклада се твърди, че „Логично е да се мисли, че има голям балон при транзакциите с NFT“ и че повечето купувачи на NFT, които ги купуват с финансови мотиви, се фокусират единствено върху стойността на активите, а не оценяват визуалните качества на творбата.
Репортер на SMCP, Уанг Джунхуй, пише:
След като ентусиазмът на пазара отслабне и въодушевлението намалее, стойността на тези много странни NFT значително ще спадне.
Това отразява реториката на публикация от юни от People’s Daily, в която те заявяват, че пазарът на NFT „може да бъде увеличен, което води до хаос, докато децентрализацията може да доведе до опасения за сигурността“.
По-рано тази година китайското правителство нанесе съкрушителен удар по криптовалутните операции в умишлен опит да изхвърли неблагоприятната дейност от границите си.
Основните технологични играчи в страната Tencent Holdings и Alibaba Group Holding са постигнали напредък с насочени към NFT инициативи за научноизследователска и развойна дейност, и сега активно участват в пространството.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: На FTX вече могат да се издават NFT-та
Миналия месец Tencent пусна своята NFT платформа за търговия Huanhe с оглед интегрирането на NFT активи в своята платформа за стрийминг на музика, QQ Music.
По същия начин финтех партньорът на Alibaba, Ant Group, наскоро изброи две NFT изображения за продажба в рамките на приложението си Alipay.
Въпреки това, китайските защитници на NFT все още остават ограничени в търговските си дейности. Например, само официалната национална валута ренминби може да се използва за транзакции. В допълнение, NFT не могат да бъдат препродадени, след като бъдат закупени, тъй като това би представлявало нарушение на националните финансови закони.
Ки Йонг Джу, главен изпълнителен директор на CryptoQuant, наскоро сподели интригуваща гледна точка за меме токените, като ги свърза с теорията на Карл Юнг за „колективното несъзнато“.
Том Лий, ръководител на отдел „Проучвания“ във Fundstrat, смята, че американският фондов пазар е готов за по-нататъшни печалби въпреки скорошната волатилност.
След хакерската атака срещу Bybit на 21 февруари борсата успя да възстанови значителна част от резервите си в Етериум, като се върна до почти половината от нивата си преди атаката.
Тимъти Стебинг, директор на Фондация Dogecoin, наскоро сподели вълнуващи идеи за плановете за разширяване на глобалния прием на DOGE.