Правителството на окръг Наншан в Шънджън, град в югоизточен Китай, сключи споразумение с телекомуникационния гигант Huawei, за да ускори приемането на блокчейн и други авангардни технологии като 'big data' и 5G.
Според The Global Times, изходът, който се смята за мундщука на Комунистическата партия на Китай, градът ще се превърне в модел за полупроводниковата индустрия.
Шънджън, които служиха като връзка между Хонконг и Китай, се считат за най-големият технологичен център на страната. Това е мястото, където Huawei премина от малък доставчик на телефонни превключватели до един от най-големите телекомуникационни гиганти в света с кампуси в европейски стил точно извън града.
Както сe съобщава, Китайската народна банка (PBoC) си партнира с Huawei, за да започне тестване на собствената си дигитална валута в Шънджън и Сужоу заедно с големите търговски банки през 2020 г.
Пилотната дигитална валута на централната банка на Китай ще включва редица отрасли, включително здравеопазването.
Китай тепърва ще променя войнственото си отношение към Биткойн . Криптовалутата е забранена в страната от септември 2017 г., въпреки факта, че страната е отговорна за 66 процента от общия дял от криптодобива.
Технологията, която стои зад Биткойн, обаче, изглежда много обещаваща за комунистическата държава. Още през октомври президентът Си Дзинпин спомена, че трябва да се възползват от възможността, предоставена от блокчейн, предизвиквайки масово крипто рали.
През 2019 г. Китай представляваше 22 процента от всички сделки, свързани с базирани на блокчейн VC (венчър капитал) сделки.
Според нови данни от платформата за пазарна информация Santiment, развитието в сегмента на изкуствения интелект и големите данни в крипто сектора остава силно, като няколко големи проекта показват забележителна активност в GitHub през последните 30 дни.
XRP Ledger (XRPL) официално пусна своята Етериум Виртуална Машина (EVM) в основната мрежа, което е важен етап в усилията му да съчетае ефективността на плащанията на XRP с възможностите за смарт договори на Етериум.
Камарата на представителите на САЩ направи важна крачка към регулирането на дигиталните активи, като прие Закона за внедряване на американски блокчейни от 2025 г.
Според нов доклад на Santiment, Chainlink ($LINK) е запазил доминиращата си позиция като най-активно развиваният DeFi проект през последните 30 дни.