Администрацията на киберпространството в Китай публикува първия списък - 197 компании - на регистрираните доставчици на блокчейн услуги, според тяхното уведомление от 30-ти март.
В списъка са включени китайски инициативи на интернет гиганти като Baidu Blockchain Engine, Alibaba Cloudchain-as-a-Service (BaaS), Tencent BaaS (TBaaS) и платформата BaaS, собственост на гиганта за електронна търговия JD.com. Включват се и финансови институции като Китайската банка Zheshang и застрахователната компания Ping.
Някои по-малко известни компании, като например услугата за управление на веригите за доставки на блокчейн VeChain и услугата за доставки ParcelX, също присъстват в списъка. Статията също така отбелязва, че на нито една институция или физическо лице не се разрешава да използват блокчейн за всякакви търговски цели.
Според съобщенията, китайската администрация в киберпространството ще търси други услуги, които трябва да се регистрират, а „съответните институции и лица, които не са изпълнили процедурите, трябва да подадат молба за кандидатстване, възможно най-скоро“.
Както се съобщава по-рано тази седмица, Китай е водещ в света по броя на блокчейн проектите, които в момента се провеждат в страната.
През октомври миналата година, Alibaba Cloud, облачното подразделение на Alibaba Group, обяви, че увеличава предлагането на BaaS извън Китай.
Нигерия прави решителна крачка към приемането на стабилни монети, тъй като Комисията по ценните книжа и фондовите борси (SEC) на страната очерта готовността си да подкрепи иновациите в областта на дигиталните валути – при ясни регулаторни условия.
Най-високопоставеният финансов надзор в Южна Корея е издал неофициални насоки, с които призовава местните мениджъри на активи да намалят инвестициите си в акции, свързани с криптовалути, според доклад на Korean Herald.
С изненадващ ход във вторник Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) първоначално одобри предложението на Bitwise да преобразува своя индексен фонд за криптовалути в пълноправен борсово търгуван фонд (ETF) – само за да спре решението само няколко часа по-късно.
Сенаторите Тим Скот, Синтия Лумис, Бил Хагърти и Бърни Морено (R-OH) публикуваха проект за обсъждане на нов законопроект за структурата на пазара на дигитални активи, оформен като сенатски аналог на закона CLARITY.