Администрацията на киберпространството в Китай публикува първия списък - 197 компании - на регистрираните доставчици на блокчейн услуги, според тяхното уведомление от 30-ти март.
В списъка са включени китайски инициативи на интернет гиганти като Baidu Blockchain Engine, Alibaba Cloudchain-as-a-Service (BaaS), Tencent BaaS (TBaaS) и платформата BaaS, собственост на гиганта за електронна търговия JD.com. Включват се и финансови институции като Китайската банка Zheshang и застрахователната компания Ping.
Някои по-малко известни компании, като например услугата за управление на веригите за доставки на блокчейн VeChain и услугата за доставки ParcelX, също присъстват в списъка. Статията също така отбелязва, че на нито една институция или физическо лице не се разрешава да използват блокчейн за всякакви търговски цели.
Според съобщенията, китайската администрация в киберпространството ще търси други услуги, които трябва да се регистрират, а „съответните институции и лица, които не са изпълнили процедурите, трябва да подадат молба за кандидатстване, възможно най-скоро“.
Както се съобщава по-рано тази седмица, Китай е водещ в света по броя на блокчейн проектите, които в момента се провеждат в страната.
През октомври миналата година, Alibaba Cloud, облачното подразделение на Alibaba Group, обяви, че увеличава предлагането на BaaS извън Китай.
След приемането на мащабния закон за данъците и разходите на президента Доналд Тръмп, републиканците в Камарата на представителите подготвят почвата за сериозен натиск за законодателство в областта на криптовалутите.
Председателят на Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) Пол Аткинс подчерта, че агенцията ще продължи да се фокусира върху защитата на инвеститорите, борбата с търговията с вътрешна информация, манипулирането на пазара и променящия се пейзаж на крипто регулациите.
Губернаторът на Аризона Кейти Хобс официално наложи вето върху законопроект 2324 на Камарата на представителите, който имаше за цел да създаде държавен фонд за резерв от конфискувани крипто активи.
Американската Комисия за ценни книжа и борси (SEC) е в начален етап на разработване на стандартизирана рамка за листване на борсово търгувани фондове (ETF), базирани на токени, според доклад от 1 юли на журналистката Елеонор Терет.