Проучване на 350 китайски компании разкри, че все още има големи очаквания за блокчейн технологията от страна на корпорациите в региона.
Според Xinhua, проучването, наречено ‘Blockchain in the Post-epidemic Age’ (блокчейн в ерата след епидемията), показа, че 70% от запитаните компании преди коронавируса остават оптимистични по отношение на потенциала на блокчейн технологията.
До 20% вярват, че ще инвестират още, за да се справят с ефектите от кризата.
Изглежда приложението на блокчейн технологията може да помогне на националното икономическо възстановяване.
Респондентите са от 10 различни индустрии, включително блокчейн специализирани фирми, производствени фирми, финансови фирми и други.
“Индустриалният блокчейн служи като основата на социални и производствени предприятия (…) Като доверена мрежа между предприятия, блокчейн разрешава проблема, че традиционните централизирани бази данни не могат да генерират доверие сред предприятията и решава проблема на многостранните колаборации.”
Изследователите са съгласни, че технологията е “най-добрият начин да се борят с бедствия.”
Според нови данни от платформата за пазарна информация Santiment, развитието в сегмента на изкуствения интелект и големите данни в крипто сектора остава силно, като няколко големи проекта показват забележителна активност в GitHub през последните 30 дни.
XRP Ledger (XRPL) официално пусна своята Етериум Виртуална Машина (EVM) в основната мрежа, което е важен етап в усилията му да съчетае ефективността на плащанията на XRP с възможностите за смарт договори на Етериум.
Камарата на представителите на САЩ направи важна крачка към регулирането на дигиталните активи, като прие Закона за внедряване на американски блокчейни от 2025 г.
Според нов доклад на Santiment, Chainlink ($LINK) е запазил доминиращата си позиция като най-активно развиваният DeFi проект през последните 30 дни.