Проучване на 350 китайски компании разкри, че все още има големи очаквания за блокчейн технологията от страна на корпорациите в региона.
Според Xinhua, проучването, наречено ‘Blockchain in the Post-epidemic Age’ (блокчейн в ерата след епидемията), показа, че 70% от запитаните компании преди коронавируса остават оптимистични по отношение на потенциала на блокчейн технологията.
До 20% вярват, че ще инвестират още, за да се справят с ефектите от кризата.
Изглежда приложението на блокчейн технологията може да помогне на националното икономическо възстановяване.
Респондентите са от 10 различни индустрии, включително блокчейн специализирани фирми, производствени фирми, финансови фирми и други.
“Индустриалният блокчейн служи като основата на социални и производствени предприятия (…) Като доверена мрежа между предприятия, блокчейн разрешава проблема, че традиционните централизирани бази данни не могат да генерират доверие сред предприятията и решава проблема на многостранните колаборации.”
Изследователите са съгласни, че технологията е “най-добрият начин да се борят с бедствия.”
Виетнам официално стартира NDAChain – национална блокчейн инфраструктура, предназначена да подкрепи стратегията за дигитална трансформация.
Разработчиците на Solana представиха ново предложение, което има за цел да повиши още повече производителността на мрежата.
Chainlink обяви мащабно институционално партньорство с Westpac Institutional Bank и Imperium Markets като част от проекта Acacia – съвместна инициатива с участието на Резервната банка на Австралия и Центъра за изследване на сътрудничеството в областта на дигиталните финанси (DFCRC).
Binance продължава да усъвършенства своята екосистема през 2025 г., като основните актуализации обхващат подобрения на производителността, изброяване и премахване на токени и пускане на нови токени – всичко това засилва фокуса върху мащабируемостта и иновациите.