Според неотдавнашен доклад на Goldman Sachs рейтингите на китайските банки са намалени, което повдига много въпроси.
Според Bloomberg китайският финансов регулатор иска отговор от Goldman Sachs.
Според доклада на банката от Уолстрийт рейтингите на Agricultural Bank of China и Industrial and Commercial Bank of China са били понижени, което предизвика шокова вълна на пазара и доведе до спад на китайските акции.
Според Goldman Sachs китайските банки не са могли да поддържат добър баланс между провизиите, капитала и дивидентите в същото време, когато приходите им са били свити.
Според данни, събрани от Morningstar Inc. през последните три години повече от 200 милиарда юана ($28 милиарда) са били хванати в капана на взаимните фондове, но сега предстои да бъдат освободени.
Това предоставя възможност на инвеститорите, които искат да преместят парите си от акциите и да намерят нова дестинация за своите средства.
Въпросните банки, които са най-големите не само в Китай, но и в световен мащаб, преживяват спад в сектора на недвижимите имоти и в момента са изправени пред натиск върху маржовете поради нарастващите разходи и мрачните световни икономически перспективи.
Няколко от най-големите банки в Китай водят разговори с Националната администрация за финансово регулиране относно необходимостта да реагират на понижените акции без конкретни указания.
Миналата седмица Securities Times, подкрепяна от държавата китайска медия, написа редакционна статия относно понижаването на рейтинга на кредиторите от Goldman Sachs до „Продажба“ и заяви, че това се основава изцяло на „песимистични предположения“.
Според известния ветеран на пазара Питър Бранд, търговията не е пътят към просперитета за по-голямата част от хората.
Първата седмица на юли носи няколко важни събития в САЩ, които могат да повлияят както на традиционните пазари, така и на сектора на криптовалутите.
Рик Еделман, един от най-влиятелните гласове в областта на личните финанси, радикално промени позицията си по отношение на разпределението на криптовалутите. След години на предпазлив оптимизъм, той вече вярва, че дигиталните активи заслужават много по-голям дял в инвестиционните портфейли от всякога.
В делото срещу Terraform Labs и нейния съосновател До Куон защитата поиска от Федералния съд за Южния окръг на Ню Йорк да удължи срока за подаване на документи преди съдебния процес с две седмици, като го отложи след първоначалната дата 1 юли 2025 г.