Робърт Ф. Кенеди младши официално се оттегли от президентската надпревара в САЩ през 2024 г., с което сложи край на кампанията, която се отличаваше с нетрадиционните си възгледи за сектора на криптовалутите.
Кенеди предложи целият федерален бюджет на САЩ да бъде поставен в блокчейн, което да позволи на гражданите да наблюдават правителствените разходи в реално време, с цел намаляване на корупцията и разхищенията.
Освен това той се присъедини към кандидата на републиканците Доналд Тръмп на сцената на митинг в Аризона, след като се отказа от надпреварата и подкрепи бившия президент на САЩ.
Кенеди заяви, че принципите, които са го накарали да напусне партията, сега са го накарали „да подкрепи президента Тръмп“.
На пресконференция във Финикс, Аризона, в петък той заяви, че ще се опита да премахне името си от бюлетините в 10 щата, в които се води битката.
Тръмп похвали г-н Кенеди като „феноменален“ и „брилянтен“, докато го приветстваше на сцената на митинга по-късно в Глендейл.
С наближаването на изборите през ноември социологическите проучвания на г-н Кенеди се сринаха от двуцифрените си стойности, тъй като средствата и националното отразяване престанаха да бъдат активни.
Познат защитник на Биткойн, Кенеди приемаше дарения в BTC за кампанията си и разкри личните си инвестиции в криптовалутата, като е закупил 21 токена, включително по три за всяко от децата си.
Той се противопоставя на създаването на дигитална валута на централната банка (CBDC) с аргумента, че това ще наруши неприкосновеността на личния финансов живот и ще централизира властта, което противоречи на децентрализирания дух на криптовалути като Биткойн.
Кенеди също така се застъпи за третирането на Биткойн като валута, а не като капиталов актив, което би премахнало данъците върху капиталовите печалби при транакции с Биткойн. Неговата визия включваше превръщането на САЩ в световен лидер в блокчейн технологията, противодействайки на това, което той виждаше като недружелюбен подход на настоящата администрация към крипто.
Докато Вашингтон продължава с новите данъчни облекчения и военни разходи, все повече икономисти алармират за нарастващия дълг на САЩ.
Няколко от най-големите банки в САЩ, включително организации, свързани с JPMorgan, Bank of America, Citigroup и Wells Fargo, проучват възможността за създаване на обща стабилна монета, според източници, запознати с дискусиите.
Основната инфлация в Япония се повиши до 3.5% през април, най-високото ниво от началото на 2023 г., подхранена от растящите цени на вътрешния пазар и продължаващите търговски напрежения със САЩ.
Въпреки неотдавнашното възстановяване на фондовия пазар, институционалните инвеститори проявяват все по-голяма предпазливост към американските акции, което сигнализира за коренна промяна в глобалната инвестиционна стратегия.