Министерството на икономиката на Казахстан иска да обложи крипто добива с данък, в опит да се справи с пандемията на COVID-19.
Предложение, направено от правителството на Казахстан, цели да наложи 15% данък на крипто копаенето.
Планът има за цел да използва събраните средства за борбата с COVID-19.
Според Forbes, министерството на икономиката се надява да се справи с COVID-19 като финансира мерките чрез събирането на тези такси. Това представлява рязка промяна на настроенията в страната, която е правила изказвания, индикиращи различна позиция. Правителствени служители казаха, че приблизително 6% от Биткойн хеш-рейтът на света идва от Казахстан.
Докладът добавя, че правителството търси да регулира крипто добива според нови тарифи за електричество, които наскоро бяха наложени в държавата.
Forbes твърди, че натрупаните средства от данъците ще помогнат за да се построи инфраструктурата на нацията и за борба с коронавируса.
Абхазия също изпита рязък скок в добивната активност, въпреки че там криптовалутите са незаконни от 2018 г. насам. Граничните служители докладваха, че оборудване за копаене на крипто на стойност от поне $ 589,000 е пресякло границата на държавата в последните шест месеца.
След приемането на мащабния закон за данъците и разходите на президента Доналд Тръмп, републиканците в Камарата на представителите подготвят почвата за сериозен натиск за законодателство в областта на криптовалутите.
Председателят на Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) Пол Аткинс подчерта, че агенцията ще продължи да се фокусира върху защитата на инвеститорите, борбата с търговията с вътрешна информация, манипулирането на пазара и променящия се пейзаж на крипто регулациите.
Губернаторът на Аризона Кейти Хобс официално наложи вето върху законопроект 2324 на Камарата на представителите, който имаше за цел да създаде държавен фонд за резерв от конфискувани крипто активи.
Американската Комисия за ценни книжа и борси (SEC) е в начален етап на разработване на стандартизирана рамка за листване на борсово търгувани фондове (ETF), базирани на токени, според доклад от 1 юли на журналистката Елеонор Терет.