Изпълнителният директор на Ark Invest, Кати Ууд, вярва, че американската икономика е на прага на повратна точка.
След години на фрагментирани кризи в различни сектори, тя твърди, че се очертава нов цикъл на растеж, който не се задвижва от кредити или потребление, а от революционни постижения в областта на изкуствения интелект, дигиталните активи и автоматизацията.
Ууд вижда края на това, което нарича „продължителна рецесия“, която отстъпва място на бум на производителността, основан на дълбоки технологични промени.
Зад тази структурна трансформация, според Ууд, стои изкуственият интелект, който позволява на бизнеса да се разраства, без да увеличава пропорционално разходите си, създавайки рядко срещана икономическа комбинация от експанзия без инфлация. Тя вижда в това началото на дефлационен цикъл на иновации, който пренаписва правилата за капиталовите инвестиции.
В центъра на нейната теза е Биткойн, който Ark Invest продължава да разглежда като променящ правилата на играта актив. Дългосрочната цел на компанията остава $1.5 милиона за ВТС, позовавайки се на на нарастващото институционално приемане и търсене в икономически нестабилни региони.
Tesla също е в основата на портфейла на Ark, фокусиран върху бъдещето, с петгодишна целева цена от $2,600 на акция.
Ууд посочва нововъзникващото господство на компанията в областта на автономните превозни средства, роботиката и енергийните технологии – сектори, които според нея ще се обединят, за да определят следващата индустриална ера. Тя добавя, че разработването на хуманоидни роботи от Tesla в крайна сметка може да отключи глобални пазари на стойност трилиони долари.
Освен известните имена, Ark удвоява инвестициите си в биотехнологични и компаниите за полупроводници, които изграждат инфраструктурата за дългосрочни иновации. Ууд вижда в това началото на ера, определена не от икономически стимули, а от експоненциален технологичен прогрес.
Биткойн реагира за кратко на индекса на цените на производителите в САЩ (PPI) за юни в 15:30 българско време, но движението се разсея бързо, тъй като търговците разбраха по-широките последици от данните.
Съобщава се, че Брендън Лутник, син на министъра на търговията на САЩ Хауърд Лутник, финализира сделка за придобиване на Биткойн на стойност няколко милиарда долара чрез дружество със специална цел (SPAC), подкрепено от Cantor Fitzgerald.
Citigroup оценява потенциалното пускане на своя собствена стабилна монета, обезпечена с щатски долари, което е сигнал за нарастваща промяна в нагласите на традиционните финансови институции към дигиталните активи.
Регистрираните в САЩ спот Биткойн ETF продължават да отчитат силен приток на инвестиции, като във вторник записаха девети пореден ден на положителна нетна инвестиционна активност.