Кати Ууд, главен изпълнителен директор на ARK Invest, смята, че при втори мандат на Доналд Тръмп блокчейн и няколко други технологични сектора могат да отбележат значителен растеж.
В неотдавнашно видео в YouTube Ууд подчерта, че дерегулацията на федерално равнище може да даде необходимия тласък на технологичните иновации.
Тя посочи ключови области като роботиката, съхранението на енергия, изкуствения интелект, блокчейн и други, прогнозирайки, че тези отрасли, включващи 14 различни технологии, са на прага да навлязат във фази на експоненциален растеж.
Ууд обясни, че технологичният напредък често води до дефлационни резултати поради потенциала си да увеличи драстично производителността, което води до по-ниски цени или до равен растеж в някои области.
Въпреки предишните критики на Тръмп към криптовалутите, включително определянето им като „бедствие, което предстои да се случи“ и предприемането на действия срещу Биткойн през 2018 г., напоследък той се опитва да се представи като по-благосклонен към криптовалутите кандидат, стремейки се да се разграничи от настоящата администрация.
Тъй като крипто пазарите набират скорост през втората половина на 2025 г., поредица от ключови регулаторни и макроикономически събития са готови да оформят настроенията, ликвидността и ценовите действия в пространството.
Според доклад на Barron’s през второто тримесечие на 2025 г. държавната пенсионна система на Охайо (OPERS) е направила значителни корекции в портфейла си, като е увеличила значително експозицията си към Palantir и Strategy и е намалила тази към Lyft.
В изявление, което бележи значителна промяна в политиката, министърът на финансите на САЩ Скот Бесент потвърди, че блокчейн технологиите ще играят централна роля в бъдещето на американските разплащания, а американският долар официално ще бъде „ончейн“.
JPMorgan и други големи американски банки са подложени на натиск заради съдебен иск, целящ да премахне новосъздаденото от Бюрото за финансова защита на потребителите (CFPB) „правило за отворено банкиране“.