Статията на Vice Motherboard разгледа как канадската борса Coinsquare предполагаемо е използвала софтуер за автоматична търговия, за да надуе търговските си обеми.
Според доклада, Motherboard получи изтекли имейли, Slack съобщения и други файлове.
Въз основа на събраните материали, Coinsquare изглежда е купувала и продавала криптовалута между сметки, които е контролирала, което е познато като уош търговия.
Целта на тази незаконна практика е изкуствено да се надуят търговските обеми, за да изглеждат по-високи на другите търговци.
Материалите също подчертават колко неудобно е било това положение за служителите на борсата. Репортерът Джоузеф Кокс отбеляза:
Няколко от изтеклите документи показват специфично как главният изпълнителен директор на Coinsquare – Коул Даймънд – настоява за уош търговия и колко им е неудобно на служителите. Документите твърдят, че Coinsquare е извършвал уош трейдинг поне през 2018 г. и 2019 г..
Ново ръководство от канадските регулатори на ценни книжа от по-рано тази година показват, че много от големите крипто обмени на държавата могат да бъдат регулирани спрямо националните закони за ценни книжа.
Както Кокс отбеляза, законът на Онтарио за ценни книжа включва език, забраняващ всякакво действие, което ‘допринася за подвеждащия вид на търговската дейност…’
Сложната кибератака, насочена към резервните сметки на централната банка на Бразилия, доведе до кражба на над $140 милиона (800 милиона реала), голяма част от които…
Зловреден проект с отворен код в GitHub, маскиран като бот за търговия със Solana, е компрометирал портфейлите на потребители, според доклад от 2 юли 2025 г. на компанията за киберсигурност SlowMist.
Първата половина на 2025 г. се превърна в най-разрушителния шестмесечен период в историята на криптовалутите, като според нови данни са откраднати над $2.1 милиарда в над 75 отделни случая.
Нов вид кибератаки се разпространява в крипто медиите, като използва изскачащи прозорци на сайтове и съобщения за свързване с портфейли, вместо бъгове в смарт договорите.