Статията на Vice Motherboard разгледа как канадската борса Coinsquare предполагаемо е използвала софтуер за автоматична търговия, за да надуе търговските си обеми.
Според доклада, Motherboard получи изтекли имейли, Slack съобщения и други файлове.
Въз основа на събраните материали, Coinsquare изглежда е купувала и продавала криптовалута между сметки, които е контролирала, което е познато като уош търговия.
Целта на тази незаконна практика е изкуствено да се надуят търговските обеми, за да изглеждат по-високи на другите търговци.
Материалите също подчертават колко неудобно е било това положение за служителите на борсата. Репортерът Джоузеф Кокс отбеляза:
Няколко от изтеклите документи показват специфично как главният изпълнителен директор на Coinsquare – Коул Даймънд – настоява за уош търговия и колко им е неудобно на служителите. Документите твърдят, че Coinsquare е извършвал уош трейдинг поне през 2018 г. и 2019 г..
Ново ръководство от канадските регулатори на ценни книжа от по-рано тази година показват, че много от големите крипто обмени на държавата могат да бъдат регулирани спрямо националните закони за ценни книжа.
Както Кокс отбеляза, законът на Онтарио за ценни книжа включва език, забраняващ всякакво действие, което ‘допринася за подвеждащия вид на търговската дейност…’
Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.
Скорошна кибератака, насочена към профил в социалните медии на правителствен служител на Обединеното кралство, подчерта продължаващите опасения относно крипто измамите онлайн.
Бивш NFT трейдър е изправен пред потенциална присъда в затвора, след като призна, че е укрил милиони печалби чрез недекларирани продажби на дигитални активи.
Изследователи в областта на киберсигурността алармират за появата на нова и все по-усъвършенствана атака, насочена към крипто общността.
Усилията на Австралия за борба с крипто измамите се засилиха, като Комисията за ценни книжа и инвестиции (ASIC) се насочи към 95 компании, за които се твърди, че са участвали в схеми, като например „pig butchering“.