По-рано тази седмица Канадската комисия по финанси проведе среща и обсъди ролята на криптовалутите.
Като част от редовните си срещи, както се изисква от Закона за пране на пари и финансиране на тероризма (PCMLTFA), криптовалутите станаха гореща тема, тъй като регулаторите ги възприемат като лесен начин за пране на пари.
криптовалутите са анонимни, трудни за проследяване и дълга история на злоупотреба от рискови личности като Едуард Сноудън и Джулиан Асанж.
Целта на тези заседания на комисията е да преразгледат и оценят действията и плановете на ЗКПООС. По време на тези разговори се появиха 70 експертни свидетели от света на финансите. Освен това финансовият съветник IJW & Co. и адвокатската кантора Durand Morisseau LLP представиха 56 страници, които очертаха ролята на възникващия клас активи. Те обясниха, че:
При отсъствието на известна степен на регулаторен надзор, транзакциите с криптовалути могат да се използват от страните за бързо прехвърляне на големи количества богатство през границите и регулирането (обмена на фиатни валути за крипто) би обърнало внимание на притесненията пространството на криптопроменливостта.
В резултат на тези заседания, Канадската комисия по финанси очерта три възможности за това как те ще регулират пространството.
Председателят на Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) Пол Аткинс подчерта, че агенцията ще продължи да се фокусира върху защитата на инвеститорите, борбата с търговията с вътрешна информация, манипулирането на пазара и променящия се пейзаж на крипто регулациите.
Губернаторът на Аризона Кейти Хобс официално наложи вето върху законопроект 2324 на Камарата на представителите, който имаше за цел да създаде държавен фонд за резерв от конфискувани крипто активи.
Американската Комисия за ценни книжа и борси (SEC) е в начален етап на разработване на стандартизирана рамка за листване на борсово търгувани фондове (ETF), базирани на токени, според доклад от 1 юли на журналистката Елеонор Терет.
Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) официално одобри преобразуването на Grayscale Digital Large Cap Fund в борсово търгуван фонд (ETF), с което финализира прехода му от извънборсов продукт към напълно регулирана ETF структура.