Японската социална мрежа Line, най-голямата в страната, обяви пускането на дигиталната си валута Link на японския пазар от април.
Монетата досега е била достъпна във всички страни с изключение на Япония и САЩ.
Line направи първия си ход в блокчейн пространството още в началото на 2018 г., когато обяви, че планира да стартира крипто борса в рамките на своето чат приложение.
След много преговори с японските регулатори, Line стартира обмена Bitbox през юли 2018 г., но извън приложението си и без японски и американски потребители.
През октомври 2018 г. Line стартира криптовалутата Link (LNK) и я добави на Bitbox с първоначални търговски двойки срещу Биткойн , Етериум и Tether .
Въпреки това, той все още не е наличен на японския вътрешен пазар, който Line първоначално се стремеше да обслужва.
След международното стартиране, LVC, дъщерното дружество на Line, опериращо с дигитални валути и блокчейн бизнес, се готви да разгърне монетите на японския пазар. Това включва работа с Японската асоциация за обмен на виртуална валута (JVCEA), която процеса ѝ на работа е с нови дигитални валути.
В момента LVC подготвя система за японския дебют на Link, точната дата на която ще бъде обявена своевременно. Също така има планове да се изброи Link на борсата за криптовалути Bitmax, въпреки че подробностите все още се финализират.
Въпреки че преминаването от социални медии към дигитална валута някога можеше да изглежда малко вероятно, това се превръща във все по-популярен вариант. И кой може да обвинява социалните мрежи за опит за по-нататъшно осигуряване на приходи от ‘пленените си аудитории’?
Компанията за криптирани съобщения Telegram събра $1,7 милиарда в първичното си предлагане на монети (ICO) за вградената си в чата криптовалута услуга. Оттогава фирмата води съдебна битка в САЩ, като е изправена срещу обвинения за провеждане на нерегистрирана продажба на ценни книжа от Комисията по ценни книжа и борси (SEC).
Нека не забравяме и много популяризирания натиск на Facebook в индустрията за дигитална валута с предлаганата от тях криптовалута Libra. Въпреки разногласията (и дори категорична забрана) от властите по целия свят, Libra наскоро публикува актуализирана пътна карта, която цели стартиране през 2020 г.
През последните месеци, редица първоначални партньори на Facebook в това тяхно начинание се оттеглиха, Европейската централна банка предлага банките да намерят по-добра алтернатива, а австралийските власти решават да забранят Libra веднага преди нейното стартиране.
Ако стартирането на японската компания Link види, че изпълнява първоначалното си обещание като валутна система за потребителите на социални мрежа Line, тогава на местно ниво ще видим потенциала, който тези двама международни играчи в крайна сметка могат да постигнат.
Последните ценови движения на Shiba Inu разкриват пазар, който е в състояние на нерешителност.
Голям притежател на Eтериум ликвидира над 10,000 ETH в ход, който озадачи ончейн анализаторите, като загуби 2 милиона, въпреки че водещия алткойн продължава да отчита впечатляващи месечни печалби.
Последните печалби на Solana може да не разкриват цялата картина, според изпълнителния директор на MakroVision, Жоао Уедсън, който счита, че двойката SOL/BTC е на път да продължи да бележи по-слаби резултати.
XRP може да се подготвя за поредния значителен пробив, тъй като техническите сигнали са в синхрон, а регулаторният натиск продължава да отслабва.