Начало » Блокчейн » Какво се случва с блокчейн мрежата на Telegram?

Какво се случва с блокчейн мрежата на Telegram?

05.05.2020 17:00 2 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Какво се случва с блокчейн мрежата на Telegram?

След като отложи своя блокчейн проект за още една година миналата седмица, Теlegram сега казва на инвеститорите от САЩ да напуснат проекта незабавно, като 72% от инвестираната сума ще им бъде възстановена.

В ново писмо до инвеститорите на Telegram Open Network (TON) в понеделник, компанията заяви, че американските инвеститори не могат да чакат още една година и не отговарят на условията за 110% възстановяване на заема през април 2021 г.

„За съжаление, предвид вашия статут на инвеститор от САЩ, и въз основа на по-късни дискусии със съответните органи и нашите адвокати, ние взехме трудното решение да не използваме тази опция с вас поради несигурно регулаторно отношение в Съединените щати,“ казват от Telegram в писмото, копие от което е получено от руската медия The Bell.

Независим източник запознат с въпроса потвърди пред The Block, че американските инвеститори не биха имали опцията за заема.

Два избора

Миналата седмица Telegram предложи два варианта за всички инвеститори: или да вземете 72% от компенсацията веднага, или да изчакате до април 2021 г. и да получите 110%, като конвертирате първоначалните инвестиции в заеми. Telegram планира да покрие дълга чрез продажба на собствен капитал.

Все още не е ясно колко неамерикански инвеститори са се споразумели за варианта за заем.

Тези, които избраха тази опция, също имаха избор да получат GRAM токени „или потенциално друга криптовалута при същите условия като тези в първоначалните им споразумения за покупка“.

„За съжаление, въз основа на по-скорошни дискусии със съответните органи и нашия съвет, ние взехме трудното решение да не преследваме опция, включваща GRAM или друга криптовалута поради несигурното ѝ одобрение от съответните регулатори.“

Закъснения

Първоначално Telegram планираха да пуснат блокчейн мрежата TON и GRAM токените през октомври 2019 г., но това се забави в периода до април 2020 г. от САЩ. Комисията по ценни книжа и борси (SEC) подаде иск срещу Telegram за извършване на „незаконна“ продажба на токените и за предполагаемо нарушаване на закона за ценните книжа.

Telegram събра 1,7 милиарда долара през 2018 г., като предварително продаде своите GRAM токени.

Миналата седмица Telegram допълнително oтложи старта на своя блокчейн проект с още една година до април 2021 г., след като американски съдия реши, че компанията не може да продължи проекта, докато делото им със SEC не бъде разрешено.

Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Блокчейн Новини

Топ 10 крипто проекти по активност на разработките

Според нови данни от платформата за пазарна информация Santiment, развитието в сегмента на изкуствения интелект и големите данни в крипто сектора остава силно, като няколко големи проекта показват забележителна активност в GitHub през последните 30 дни.

01.07.2025 21:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

XRP Ledger с нововъведение за разширяване на мултиверижната функционалност

XRP Ledger (XRPL) официално пусна своята Етериум Виртуална Машина (EVM) в основната мрежа, което е важен етап в усилията му да съчетае ефективността на плащанията на XRP с възможностите за смарт договори на Етериум.

30.06.2025 21:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Американският блокчейн закон и значението му за бъдещето на криптовалутите

Камарата на представителите на САЩ направи важна крачка към регулирането на дигиталните активи, като прие Закона за внедряване на американски блокчейни от 2025 г.

29.06.2025 21:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Топ 10 DeFi проекти по развитие през този месец

Според нов доклад на Santiment, Chainlink ($LINK) е запазил доминиращата си позиция като най-активно развиваният DeFi проект през последните 30 дни.

28.06.2025 20:00 1 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.