Разпродажбата на фондовата борса беше различна от предишните спадове.
Обхватът, комбиниран със засилващите се опасения на различните медии за оспорваните избори и редицата скандали, заформили се около изборите, може да намеква, че има промяна в сантимента, която би могла да ескалира в съвсем реални опасения за световната икономика.
Когато епидемията приключи, какво ще движи фондовата борса? Много от навиците на потребителите във връзка с харчовете им ще са различни. А какво ще стане с всички компании, които не могат да изплащат заплатите на служителите си, когато вече няма федерална помощ?
Разбира се, че ще има и успехи, като технологиите ще продължат да представят възможности за растеж.
Биткойн се справи далеч по-добре от повечето други активи в рамките на миналата седмица, но предвид условията, това не е впечатляващо само по себе си.
Може би сега е момента да се разгледа графиката на волатилността на Биткойн в сравнение с тази на златото и S&P 500.
Предвид размаха на цената на BTC в последната седмица, не е изненадващо, че волатилността нараства. Волатилността на златото, от друга страна, спада.
Освен това, 60-дневната корелация между естествената логаритмична възвръщаемост на Биткойн и златото продължава да се покачва, докато корелацията със S&P 500 остава стабилна за момента.
Известният крипто трейдър Джеймс Уин започна да намалява своите Биткойн активи, след като се възползва от последната вълна, която достигна нови рекордни нива.
Последният рекорд на Биткойн отново разпали дискусиите на крипто пазарите – не само за BTC, но и за това, което предстои.
Институционалният интерес към криптовалутите изглежда се възстановява, като американските спот Биткойн и Етериум ETF-и привлякоха общо над $1 милиард нетни входящи потоци в четвъртък, отбелязвайки най-силното си дневно представяне от януари насам.
Биткойн за кратко достигна $111,000, отбелязвайки нов исторически връх, преди да се върне обратно до около $108,000.