Разпродажбата на фондовата борса беше различна от предишните спадове.
Обхватът, комбиниран със засилващите се опасения на различните медии за оспорваните избори и редицата скандали, заформили се около изборите, може да намеква, че има промяна в сантимента, която би могла да ескалира в съвсем реални опасения за световната икономика.
Когато епидемията приключи, какво ще движи фондовата борса? Много от навиците на потребителите във връзка с харчовете им ще са различни. А какво ще стане с всички компании, които не могат да изплащат заплатите на служителите си, когато вече няма федерална помощ?
Разбира се, че ще има и успехи, като технологиите ще продължат да представят възможности за растеж.
Биткойн се справи далеч по-добре от повечето други активи в рамките на миналата седмица, но предвид условията, това не е впечатляващо само по себе си.
Може би сега е момента да се разгледа графиката на волатилността на Биткойн в сравнение с тази на златото и S&P 500.
Предвид размаха на цената на BTC в последната седмица, не е изненадващо, че волатилността нараства. Волатилността на златото, от друга страна, спада.
Освен това, 60-дневната корелация между естествената логаритмична възвръщаемост на Биткойн и златото продължава да се покачва, докато корелацията със S&P 500 остава стабилна за момента.
Биткойн се повиши с 2% през последните 24 часа, достигайки $109,500 към момента на писане на статията, благодарение на нарастващия институционален приток към спот ETF-ите, облекчаването на напрежението в световната търговия и засилването на техническия импулс.
Според нов доклад на Bloomberg, спот Биткойн борсово търгуваният фонд (ETF) на BlackRock, известен под тикера IBIT, е надминал флагманския S&P 500 ETF на компанията по годишни приходи.
Биткойн започна юли под натиска на по-широки макроикономически фактори, но въпреки трудното начало демонстрира впечатляваща устойчивост.
Робърт Кийосаки, автор на „Богат татко и беден татко“, разкри на 1 юли, че е закупил още един Биткойн, потвърждавайки своята дългосрочна оптимистична позиция, дори и това да е свързано с личен риск.