Според нов доклад, публикуван от счетоводния гигант oт 'Голямата четворкa', PricewaterhouseCoopers (PwC), финансирането чрез криптовалути се е сринало с 40% през 2019 г. (от 3,72 до 2,24 милиарда долара).
Междувременно, стойността на сделките за прехвърляне на собственост на компании и сливания постигна потресаващ спад от 76% в сравнение с 2018 г. (от 1,9 милиарда до едва 451 милиона долара).
Докато през 2018 г. изглеждаше сякаш всичко е свързано с копаенето на криптовалути и борсите, в доклада се посочва, че фокусът на инвеститорите се е изместил към други сектори.
Приложението за търговия с акции Robinhood, което също така позволява на потребителите си да се ангажират с криптовалути, оглави списъка с най-големите набирачи на средства през 2019 г. със своя кръг от Серия Е за $373 милиона.
Базираният в Сан Франциско блокчейн гигант Ripple и южнокорейската крипто борса Bithumb излязоха съответно на второ и трето място. Заслужава да се отбележи, че първият стана втората най-ценна компания за криптовалути след кръга за финансиране от Серия C за $200 милиона.
Ripple изостава само от гигантът на крипто добива Bitmain, който оглави списъка през 2018 г. с масивен рунд за финансиране в размер на $715 милиона.
Освен намаляващия рисков капитал, променящата се география беше друга тенденция, подчертана в доклада на PwC.
Докато САЩ все още има най-големият брой от всички сделки, Азия и EMEA (Европа, Близкия изток и Африка) придобиха повече позиции през 2019 г.
Анализирайки последните актуализации, споделени от Wu Blockchain, през изминалата седмица се наблюдаваше ключова промяна в крипто пазара. Биткойн се покачи до нов исторически връх от $123,226, с което общата пазарна капитализация на криптовалутите надхвърли $4 трилиона – етап, отразяващ подновеното доверие на инвеститорите и ускоряването на институционалните потоци.
Според главния изпълнителен директор Рик Уърстър по време на последния разговор за приходите на компанията Charles Schwab се подготвя да въведе търговия с Биткойн и Етериум.
BlackRock се опитва да усъвършенства своя iShares Ethereum Trust (ETHA), като включи функции за стейкинг, според ново заявление до Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC), подадено в четвъртък.
Сбербанк, най-голямата държавна банка в Русия, се подготвя да започне да предоставя попечителски услуги за дигитални активи, с което значително навлиза в развиващия се крипто пазар в страната.