Като изключим пазарния растеж и повишаването на цените на биткойн и неговите алтернативи през 2019-та, индустрията на виртуалните активи претърпя редица проблеми през текущата година.
Крипто борсите са много важни за дългосрочната стабилност и бързата експанзия на крипто активите, но устойчивостта на тези организации е под въпрос в последно време.
От скорошна статистика, публикувана от Ясин Елмандира, крипто аналитик за ARKinvest, беше отбелязано, че средната продължителност на работа на крипто борсите е само 18 месеца, тъй като значителен брой от тях стават жертви на хакове, лошо управление и кражба на Биткойн. Изчислено е, че около 50 борси са затворили до момента. От тях, Cryptopia и Мt. Gox бяха най-известните, а от началото на 2019, още 8 борси затвориха.
Сред тях се нареждат Coinome, Coinpulse, Coinnest, Coinroom, Liquid Exchange, QuadrigaCX, Cryptopia и Gate Coin.
Докато Coinome и Coinpulse затвориха поради „по-неблагоприятни условия“, големите борси като Cryptopia не можаха да се възстановят, след като станаха жертви на скандални хакрески атаки. Те не можаха да запазят бизнеса си, дори и след намаляване на загубите, и обявиха фалит. Причините са сходни и при другите борси, тъй като те често биват смазани от агонизиращата тежест на защитата на средствата и спазването на регламентите, които сериозно ги ограничават.
Всеки път, когато някоя борса бъде закрита или стане жертва на хак, множество въпроси се задават относно цялостната сигурност на тези крипто обмени. Това също така влияе на цената на Биткойн, както ясно се видя при случая с Mt. Gox.
Темата, свързана с атаките на хакери, е уместна, тъй като преди няколко седмици имаше пробив в сигурносттана Binance. В резултат на това бяха откраднати 7,000 BTC. В този сценарий, кражбата не беше значителна за компанията на Чанпен Джао, но породи загриженост по отношение на това колко защитена е всъщност борсата.
Освен това, приемането на дигитални валути е в застой, тъй като потенциалните инвеститори демонстрират нежелание да влагат капитала си в актив, който редовно е под заплаха от киберпрестъпници.
След седмица на рекордни печалби на американските пазари, инвеститорите пренасочват вниманието си към по-спокоен, но решаващ период от макроикономически събития.
Първата седмица на юли донесе забележителни постижения в крипто инфраструктурата, управлението и търговията.
Нежеланието на Европа да приеме стабилни монети и блокчейн технологията може да подкопае нейната парична суверенност и да маргинализира еврото в следващата фаза на глобалните финанси, според бившия член на управителния съвет на Европейската централна банка Лоренцо Бини Смаги.
Toncoin (TON) обяви ексклузивно партньорство с Обединените арабски емирства (ОАЕ), за да предложи на потребителите път към желанната 10-годишна Златна виза за ОАЕ чрез крипто стейкинг.