Нивото на осведоменост за криптовалути се е покачило много в сравнение с предходните години.
Някои от факторите, които допринесоха за това, включват миналогодишния връх на криптовалутите, програми за повишаване на осведомеността oт правителството за високия риск от инвестиране в тях, по-голямото участие на частните фирми и интереса на училища и университети да водят курсове за обучение в блокчейн и крипто.
Едни от ключовите елементи, които не биха могли да бъдат изолирани на този пазар, са крипто борсите. Според доклад на Bloomberg, крипто борсите, които са сред топ 10 в Coinmarketcap, правят поне $3 милиона дневно по отношение на приходите за 2017 г. Coinbase, един от най-големите обмени в САЩ, регистрира приход над $1 милиард в края на миналата година.
Наблюдавайки представянето на пазара през тази година и значителния спад на криптовалутите, част от които загубиха 100% от стойността си, повечето хора биха се зачудили защо крипто борсите продължават да растат на брой, вместо да излезнат от пазара.
Някои от причините, поради които те все още правят големи печалби, са:
Изненадващо е да се отбележи, че повечето от тези крипто обмени са все още активни поради ролята, която те играят между купувачите и продавачите на криптовалути. Те добавят свои собствени такси и по този начин продължават да печелят лесни приходи, независимо от това в какво състояние се намира пазара.
Повечето от крипто борсите са децентрализирани. Това им помага непрекъснато да правят пари при изпълнение на транзакция. Когато пазарът е бичи, съществуват повече купувачи и продавачи, които са готови да продават на по-висока цена, а когато е мечи, има по-малко купувачи и продавачи, които са готови да продадат на по-ниска цена, за да запазят инвестициите си, както се получава на фондовия пазар. Има такси за транзакции, поради което обменът прави непрекъснати приходи.
Централизираните борси обикновено начисляват такса за регистрация, която понякога стига до стотици хиляди долари когато даден крипто токен бива включен в платформата. В края на първата половина на тази година ICO пазара се е удвоил, което показва, че борсите са с по-добра печалба, въпреки че обема на търговия може да е намалял.
Чрез тези три начина, крипто борсите са са печалба, въпреки низходящия тренд на пазара.
На 14 юли законодателите в САЩ стартират „Седмица на криптовалутите“, за да придвижат три ключови законопроекта, които могат да променят регулацията на дигиталните активи.
Финансовите кръгове в САЩ се готвят за потенциални промени, след като според информации председателят на Федералния резерв Джером Пауъл обмисля да се оттегли от поста си.
Защитникът на златото Питър Шиф отправи строго предупреждение относно паричната политика и предизвика нова дискусия относно възприеманата оскъдица на Биткойн. В две широко коментирани публикации на 12 юли Шиф критикува настоящата позиция на Федералния резерв относно лихвените проценти и оспори логиката зад ограничението на предлагането на ВТС до 21 милиона.
Чанпен Джао, бившият главен изпълнителен директор на Binance, според информация от доклад на Bloomberg News от 11 юли, е подкрепял крипто проекти, свързани със семейството на Тръмп, докато е търсил президентско помилване.