Кандидатът за президент на САЩ Доналд Тръмп обеща да увеличи местния добив на петрол в страната и да отмени регулациите, за да постигне целите си.
Наскоро Тръмп подчерта необходимостта от намаляване на разходите за енергия, като заяви, че САЩ разполагат с богати енергийни ресурси.
Той отправи критики към възобновяемите енергийни източници като вятърната и слънчевата енергия, определяйки ги като твърде скъпи и неефективни.
Коментарите на Тръмп показаха, че ако бъде преизбран, той ще продължи да подкрепя американския добив на нефт и газ.
Освен това кандидатът за президент планира да отмени много от политиките на действащия в момента президент Байдън в областта на енергетиката и климата, включително регулациите за метана, паузата за нови разрешителни за износ на втечнен природен газ, мандатите за електрическите превозни средства, федералните лизинги за нефт и газ и някои аспекти на Закона за намаляване на инфлацията (IRA).
Промяната на IRA обаче ще изисква контролиран от републиканците Конгрес, което може да се окаже предизвикателство, тъй като стимулите облагодетелстват предимно проекти в републикански щати.
Притежанието на криптовалути в САЩ нараства стабилно през последните няколко години, но далеч не е широко разпространено.
Последните дни на юли могат да донесат критични събития, които да променят настроенията на инвеститорите и да повлияят на следващия етап от развитието на крипто пазара.
Тайлър Уинкълвос, съосновател на крипто борсата Gemini, обвини JPMorgan, че отмъщава на платформата, като замразява усилията ѝ да възстанови банковите услуги.
Известният автор и финансов преподавател Робърт Кийосаки предупреждава обикновените инвеститори, които разчитат твърде много на борсово търгуваните фондове (ETF).