Фондация Tron обяви, че Джъстин Сън отлага срещата си с Уорън Бъфет поради болезнен здравен проблем.
Според Фондацията, Сън страда от пристъп на камъни в бъбреците и срещата ще бъде разсрочена.
TRON Foundation announces postponement of Warren Buffett lunch, press conferences after founder Justin Sun falls ill with kidney stones. Parties agreed to reschedule at a later date. @GLIDEsf @WarrenBuffett
— TRON Foundation (@Tronfoundation) July 22, 2019
Основателят на Tron спечели срещата с легендарния инвеститор на благотворителен търг за „скромната сума“ от $4,57 милиона. Срещата щеше да се случи на 25 юли в Сан Франциско.
Основателят на Лайткойн, Чарли Лий, изпълнителният директор на Circle, Джеръми Алер, главният изпълнителен директор на eToro, Йони Азия и финансовия директор на Huobi, Крис Лий, трябваше да се присъединят към Сън.
Той казва, че се надява да даде на Бъфет нова перспектива за криптовалутната индустрия. Директорът на Berkshire Hathaway е дългогодишен крипто критик и веднъж нарече биткойн „отрова за плъхове“.
Новината за отмяната на обяда предизвика рязък спад в цената на TRX – близо 11% надолу, според данни от CoinMarketCap.
Тъй като крипто пазарите набират скорост през втората половина на 2025 г., поредица от ключови регулаторни и макроикономически събития са готови да оформят настроенията, ликвидността и ценовите действия в пространството.
Според доклад на Barron’s през второто тримесечие на 2025 г. държавната пенсионна система на Охайо (OPERS) е направила значителни корекции в портфейла си, като е увеличила значително експозицията си към Palantir и Strategy и е намалила тази към Lyft.
В изявление, което бележи значителна промяна в политиката, министърът на финансите на САЩ Скот Бесент потвърди, че блокчейн технологиите ще играят централна роля в бъдещето на американските разплащания, а американският долар официално ще бъде „ончейн“.
JPMorgan и други големи американски банки са подложени на натиск заради съдебен иск, целящ да премахне новосъздаденото от Бюрото за финансова защита на потребителите (CFPB) „правило за отворено банкиране“.