Банката JPMorgan Chase се разследва от бразилските власти за предполагаемо пране на пари и подкуп за 300,000 барела гориво.
Разследващите твърдят, че схемата датира от 2011 г. и е част от продължаващо разследване на сделките на банковия гигант с държавната петролна компания Petrobras.
Reuters съобщава,
Разследването, което е в предварителен етап, е част от по-широко разследване на бразилските власти, които от години издирват неправомерни действия в индустрията за търговия със суровини.
Властите работят, за да установят дали предполагаемите подкупи продължават и през следващите години.
Като една от най-големите банки в света, JPMorgan ще представлява най-голямата цел досега в разследването.
На този етап JPMorgan не отговаря на исканията за коментар по обвиненията.
Докато Биткойн (BTC) и други криптовалути често са сред основните теми в новините заради опасения за незаконна дейност, някои от водещите световни финансови институции имат сериозни проблеми в това отношение от години (или дори десетилетия) и им е наредено да платят милиарди долари глоби като реституция.
Точната сума Биткойн и крипто активи, използващи се за незаконна дейност, е предмет на спор. Платформата за блокчейн данни Chainalysis отбеляза спад в годишния си доклад за престъпни сделки в пространството на дигиталните активи.
През 2020 г. престъпният дял от цялата криптовалутна дейност падна до едва 0.34%, или $10 милиарда от обема на транзакциите.
Само тази седмица администрацията на Байдън предприе мерки срещу борсата Suex, за която се твърди, че е провела рансъмуер кампании от Русия и Чехия.
Chainalysis вижда хода на Министерството на финансите на САЩ, или по-специално на Службата за контрол на чуждестранните активи (OFAC) като стъпка в правилната посока.
Централната банка на Литва се обърна към Robinhood за допълнителна информация относно нововъведените си продукти за търговия с токенизирани акции, след като OpenAI публично се дистанцира от инициативата.
Докато президентът Тръмп ускорява стратегията си за мита преди крайния срок на 1 август, нови писма от Белия дом разкриват официални търговски предупреждения, изпратени до редица държави, включително Тунис, Камбоджа, Индонезия и други.
Технологичният милиардер Илон Мъск представи ново политическо движение, наречено „America Party“, което позиционира като пряко предизвикателство към дългогодишната двупартийна система в Съединените щати.
Властите на Обединените арабски емирства официално отрекоха информациите, свързващи собствеността или участието в Toncoin (TON) с правото на дългосрочна виза, като определиха разпространяващите се твърдения като неточни и подвеждащи.