Новият патент, озаглавен „Системи и методи за управление на активи или облигации, подкрепени от виртуални разписки на разпределена система“, включва нова форма на публичен блокчейн-базиран метод за управление на виртуални разписки, които могат да бъдат под формата на токени.
Документът описва виртуални депозитарни разписки или „виртуални разписки“ като „електронни токени, обезпечени с активи или облигации“. Новият метод ще използва DLT като блокчейн верига за свързване на „базисен актив или задължение с цифровото си представяне на разпределена система за целите на проследяването и прехвърлянето на собствеността „.
Преди това главният изпълнителен директор на JPMorgan Джейми Димон заяви, че криптовалутите „не струват нищо“, а също така нарича Bitcoin балон, който инвеститорите „ще платят цената за […] един ден“.
Междувременно JPMorgan вече подаде патент тази пролет за вътрешнобанкови и междубанкови сетълменти, базирани на блокчейн технология, показвайки способността си да бъде силен поддръжник на технологията и силен противник на валидността и легитимността на криптовалутите едновременно.
Kraken официално стартира своята регулирана в САЩ платформа за крипто деривати, отбелязвайки важна стъпка към сливането на традиционните финансови инструменти с пазарите на дигитални активи.
След като Биткойн достигна исторически върхове, в социалните медии се разразиха дискусии, свързани с криптовалутите.
Инфлацията в САЩ се ускори през юни, което може да попречи на очакванията за предстоящо намаляване на лихвените проценти от страна на Федералния резерв.
Grayscale Investments обяви, че конфиденциално е подала проект на заявление за регистрация по формуляр S-1 в САЩ.