Новият патент, озаглавен „Системи и методи за управление на активи или облигации, подкрепени от виртуални разписки на разпределена система“, включва нова форма на публичен блокчейн-базиран метод за управление на виртуални разписки, които могат да бъдат под формата на токени.
Документът описва виртуални депозитарни разписки или „виртуални разписки“ като „електронни токени, обезпечени с активи или облигации“. Новият метод ще използва DLT като блокчейн верига за свързване на „базисен актив или задължение с цифровото си представяне на разпределена система за целите на проследяването и прехвърлянето на собствеността „.
Преди това главният изпълнителен директор на JPMorgan Джейми Димон заяви, че криптовалутите „не струват нищо“, а също така нарича Bitcoin балон, който инвеститорите „ще платят цената за […] един ден“.
Междувременно JPMorgan вече подаде патент тази пролет за вътрешнобанкови и междубанкови сетълменти, базирани на блокчейн технология, показвайки способността си да бъде силен поддръжник на технологията и силен противник на валидността и легитимността на криптовалутите едновременно.
Според информация от Santiment, в началото на юли се наблюдава скок в онлайн дискусиите по широк спектър от теми, свързани с криптовалутите, като Solana ETF, стабилни монети, виртуални валути, Robinhood и AI бот проекти като Yapyo & Kaito водят в класацията по споменавания в различните платформи.
Вероятността САЩ да влезе в рецесия през 2025 г. е спаднала значително, според най-новите пазарни данни на платформата за прогнози Polymarket, където вероятността за рецесия е спаднала до едва 22%, което е значителен спад спрямо по-ранните върхове през април и май.
Неотдавнашно проучване разкрива, че над 70% от крипто инвеститорите в САЩ подкрепят настоящия подход на президента Доналд Тръмп към политиката за дигиталните активи, което отразява нарастващия оптимизъм в сектора.
Мексиканският милиардер и Биткойн ентусиаст Рикардо Салинас поднови предупреждението си за рисковете, свързани с фиатните валутни системи, призовавайки хората да преосмислят финансовите си стратегии в светлината на това, което според него е предстоящ паричен колапс.