Новият патент, озаглавен „Системи и методи за управление на активи или облигации, подкрепени от виртуални разписки на разпределена система“, включва нова форма на публичен блокчейн-базиран метод за управление на виртуални разписки, които могат да бъдат под формата на токени.
Документът описва виртуални депозитарни разписки или „виртуални разписки“ като „електронни токени, обезпечени с активи или облигации“. Новият метод ще използва DLT като блокчейн верига за свързване на „базисен актив или задължение с цифровото си представяне на разпределена система за целите на проследяването и прехвърлянето на собствеността „.
Преди това главният изпълнителен директор на JPMorgan Джейми Димон заяви, че криптовалутите „не струват нищо“, а също така нарича Bitcoin балон, който инвеститорите „ще платят цената за […] един ден“.
Междувременно JPMorgan вече подаде патент тази пролет за вътрешнобанкови и междубанкови сетълменти, базирани на блокчейн технология, показвайки способността си да бъде силен поддръжник на технологията и силен противник на валидността и легитимността на криптовалутите едновременно.
На финансовите пазари започва да се очертава познат модел: Скок в оценките на технологичните компании, еуфория сред инвеститорите и геополитическа несигурност. За някои анализатори ситуацията започва да прилича на тази от 1999 г.
Докато светът се бори с икономическите сътресения, златото отново заема централно място – и икономистът Питър Шиф вижда в това предупредителен сигнал за привържениците на Биткойн.
Докато американските банкови гиганти се придвижват към пускането на единна стабилна монета, основателят на Cardano Чарлз Хоскинсън празнува тиха победа.
В ход, който подчертава глобалното отклонение от господството на американския долар, Алжир официално се присъедини към Новата банка за развитие на БРИКС (NDB).