JPMorgan Chase подаде нова заявка за търговска марка "JPMD“, сигнализирайки за намерението си да се разшири във финансовите услуги, базирани на блокчейн.
Въпреки че в заявлението не се споменава директно стабилна монета, то очертава широк спектър от възможности за дигитални активи – включително плащания, търговия, преводи, емитиране на активи и уреждане на дългове – изградени върху технологията на разпределения регистър.
Този ход се основава на текущите усилия на JPMorgan в блокчейн областта, особено чрез платформата Kinexys (преди Onyx), която захранва JPM Coin.
Тази система, обвързана с основни фиатни валути, вече е обработила транзакции на стойност над $1.5 трилиона и средно е $2 милиарда дневно.
Банката е активна и в токенизацията на активи чрез своята мрежа за токенизирани обезпечения, която позволява почти незабавни прехвърляния на обезпечения.
Въпреки миналите критики на главния изпълнителен директор Джейми Даймън към криптовалутите, JPMorgan остава една от най-активните банки в блокчейн иновациите.
Заявлението идва на фона на подновен интерес към стабилните монети от големи институции като Bank of America и технологични гиганти като Amazon и Walmart, тъй като американските регулатори постепенно се адаптират към сектора.
Технологичният милиардер Илон Мъск представи ново политическо движение, наречено „America Party“, което позиционира като пряко предизвикателство към дългогодишната двупартийна система в Съединените щати.
Властите на Обединените арабски емирства официално отрекоха информациите, свързващи собствеността или участието в Toncoin (TON) с правото на дългосрочна виза, като определиха разпространяващите се твърдения като неточни и подвеждащи.
Чанпен Джао, бившият шеф на Binance, намекна за възможността за нова инициатива, която ще позволи на притежателите на BNB токени да получат право на дългосрочно пребиваване в Обединените арабски емирства чрез модел за стейкинг на токени.
След седмица на рекордни печалби на американските пазари, инвеститорите пренасочват вниманието си към по-спокоен, но решаващ период от макроикономически събития.