Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) наложи на JPMorgan Chase глоба в размер на $4 милиона заради изтриването на около 47 милиона имейла.
Тези имейли, разменени между 1 януари 2018 г. и 23 април 2018 г., са включвали важни бизнес документи, които са били изискани с призовки в рамките на множество регулаторни разследвания.
Изтриването на тези имейли е извършено от дъщерно дружество на JPMorgan за брокер-дилъри, което се е опитвало да реши проблем с имейли, планирани за изтриване през 2016 г. По време на този процес на отстраняване на проблема обаче доставчикът на услуги свързани с архивирането по невнимание е изтрил имейли от първото тримесечие на 2018 г., като по този начин е нарушил изискванията на SEC за запазване.
SEC изрази загриженост, че премахването на тези документи възпрепятства текущите им усилия за провеждане на различни разследвания, свързани с ценни книжа. Агенцията заяви, че JPMorgan е получила призовки и искания за документи, отнасящи се до съобщения, които не могат да бъдат възстановени или представени в резултат на безвъзвратното им изтриване.
Този инцидент не е първият случай, в който JPMorgan е подложена на санкции от SEC заради неадекватното съхранение на дигитални документи. През 2021 г. банковата институция плати глоба в размер на $125 милиона за това, че не е успяла да следи комуникацията на служителите си по електронна поща и текстови съобщения.
По подобен начин през 2005 г. JPMorgan трябваше да плати $700,000 на SEC поради невъзможността си да запази имейли, поискани по време на регулаторни разследвания.
След инцидента от 2005 г. JPMorgan заяви, че е извършила вътрешен преглед и е въвела „системи и процедури“, за да гарантира спазването на бъдещи искания за документи.
Според известния ветеран на пазара Питър Бранд, търговията не е пътят към просперитета за по-голямата част от хората.
Първата седмица на юли носи няколко важни събития в САЩ, които могат да повлияят както на традиционните пазари, така и на сектора на криптовалутите.
Рик Еделман, един от най-влиятелните гласове в областта на личните финанси, радикално промени позицията си по отношение на разпределението на криптовалутите. След години на предпазлив оптимизъм, той вече вярва, че дигиталните активи заслужават много по-голям дял в инвестиционните портфейли от всякога.
В делото срещу Terraform Labs и нейния съосновател До Куон защитата поиска от Федералния съд за Южния окръг на Ню Йорк да удължи срока за подаване на документи преди съдебния процес с две седмици, като го отложи след първоначалната дата 1 юли 2025 г.