Първата криптовалута, създадена от голяма банка в САЩ, е тук - и идва от J.P. Morgan Chase.
В пробите, които ще започнат след няколко месеца, една малка част от този обем ще преминава през „JPM Coin“. Това е токен, създаден от инженерите в базираната в Ню Йорк банка, за незабавно уреждане на плащания между клиенти.
J.P. Morgan се подготвя за бъдеще, в което част от съществената подкрепа на глобалния капитализъм, от трансграничните плащания до емитирането на корпоративни дългове, се мести на блокчейн. Но за да се реализира това бъдеще, банката се нуждаеше от начин за прехвърляне на пари с главозамайваща скорост, вместо да разчитат на стари технологии като банкови преводи.
„Приложенията са откровено безкрайни; всичко, в което имате разпределен леджър, която включва корпорации или институции, могат да използват това.“ каза Умар Фарук, ръководител на блокчейн проектите на J.P. Morgan.
За някои, новата валута идва като неочаквано развитие за технология, която се издига от останките на финансовата криза и би трябвало да наруши установения банков свят.
Когато международните плащания бъдат тествани, това ще бъде едно от първите реални приложения за криптовалута в банковото дело. Индустрията избягва класа на активите, защото е твърде рискован. Миналата година J.P. Morgan и двама други кредитори забраниха закупуването на BTC от клиенти с кредитни карти. Съобщава се, че Goldman Sachs е отложил планове за създаване на бюро за търговия с Биткойн , след като проучи идеята.
Докато Биткойн остава близо до $109,000, Santiment отчита, че Етериум, Solana и XRP дремонстрират признаци на подновяване на силата си на фона на натрупването на големи позиции и променящото се поведение на инвеститорите. Докладът, представен по време на седмичното предаване на Santiment с Тони Едуард (Thinking Crypto), разглежда състоянието на пазара, използвайки ключови показатели като […]
Руският държавен гигант в областта на отбраната и технологиите Rostec разкри планове за пускане на стабилна монета, обвързана с рублата, и платформа за дигитални плащания до края на 2025 г., което е една от най-значимите стъпки на страната към финансова инфраструктура, базирана на блокчейн.
Бившият основен разработчик на Етериум Ерик Конър изложи убедителна оптимистична теза за алткойна, посочвайки сближаването на ончейн данните от и институционалните потоци, което може да подготви почвата за значително покачване на цените.
Докато дигиталните активи продължават да доминират финансовите заглавия, търговците внимателно следят кои токени печелят най-голямо внимание.