Изпълнителният директор на Amazon, Джеф Безос, никога не е бил по-богат, въпреки развода си и глобалния икономически спад през 2020 г., съобщава The Hill.
Нетната му стойност сега се оценява на $171,6 милиарда, което означава, че той теоретично може да закупи всички биткойни в обращение (18,420,625 BTC).
Пазарната капитализация на най-голямата криптовалута в света възлиза на $170,7 милиарда.
Преди една година богатството на Безос спадна с $39 милиарда след развода с бившата му съпруга Маккензи Безос.
Още през октомври съоснователят на Microsoft, Бил Гейтс, за кратко зае обратно първото си място, след като акциите на Amazon спаднаха седем процента.
Сега между Безос и Гейтс има разлика от $59 милиарда (богатството на Гейтс в момента се оценява на $112 милиарда).
Както се съобщава, Amazon достигна нов рекорд в средата на април, след като физическите магазини трябваше да затворят вратите си.
Не всички бързат да поздравят ултра богатия изпълнителен директор. На 1-ви юни яростни протестиращи поставиха гилотина извън дома на Безос във Вашингтон, за да обърнат внимание на неравенството на богатството.
Въпреки тежката криза, кумулативното богатство на 500-те най-богати хора на планетата е набъбнало до $5,93 трилиона.
Според информация, разпространена в основните социални платформи от понеделник насам, BitGo е предприела дискретна стъпка към превръщането си в публична компания в Съединените щати.
Тъй като крипто пазарите набират скорост през втората половина на 2025 г., поредица от ключови регулаторни и макроикономически събития са готови да оформят настроенията, ликвидността и ценовите действия в пространството.
Според доклад на Barron’s през второто тримесечие на 2025 г. държавната пенсионна система на Охайо (OPERS) е направила значителни корекции в портфейла си, като е увеличила значително експозицията си към Palantir и Strategy и е намалила тази към Lyft.
В изявление, което бележи значителна промяна в политиката, министърът на финансите на САЩ Скот Бесент потвърди, че блокчейн технологиите ще играят централна роля в бъдещето на американските разплащания, а американският долар официално ще бъде „ончейн“.