По време на срещата на FOMC, Федералният резерв гласува да остави референтната лихва по федералните фондове в САЩ непроменена.
Федералният съвет за операциите на открития пазар (FOMC реши да остави лихвените проценти на 5.25% до 5.50% за седми пореден път.
По-рано днес излязоха данните за потребителските цени (CPI) в САЩ, които разкриха обещаваща тенденция. Инфалцията се е понижила до 3.3% от 3.4% спрямо миналия месец.
Преди срещата централната банка на САЩ каза, че „не очаква, че ще бъде уместно да намали целевия диапазон, докато не придобие по-голяма увереност, че инфлацията се движи устойчиво към два процента.“
Това показва, че намаляването на лихвените проценти няма да е на преден план в скоро време , докато инфлацията се охлади и се придвижи устойчиво към заветната цел на Фед от 2%.
Резултатът от срещата на Фед малко или много беше очакван – повечето прогнози сочеха към потенциалното задържане на нивото на лихвените проценти.
Всички основни индекси (S&P 500, Dow Jones, Nasdaq) са на зелено днес, особено след добрите новини за инфлацията.
Криптовалутите също отбелязаха забележимо възстановяване след скорошната корекция. Към момента на публикуване Биткойн се търгува на цена от близо $69,600. Това е значителен скок като се има предвид скорошния спад до малко над $66,000 след като бе достигнат връх от $72,000 миналата седмица.
Според последния доклад за прозрачността на Kraken през 2024 г. броят на правителствените искове за данни е нараснал с 39%, като водещи са американските агенции.
Виталик Бутерин изрази разочарование от това, което смята за промяна в ценностите в крипто индустрията, особено във връзка с предпазливата позиция на Етериум по отношение на блокчейн хазарта.
MANSA, компания за трансгранични плащания, си осигури финансиране в размер на $10 милиона, като водещата инвестиция е от Tether.
Джейми Коутс, водещ стратег по дигиталните активи в Real Vision, смята, че бичият импулс на крипто пазара далеч не е достигнал своя връх.