Израелският орган за ценни книжа (ISA) започна да използва блокчейн, за да подобри киберсигурността на своята система за съобщения, твърди днес вестник "Times of Israel" на 3-ти октомври.
ISA има още планове за внедряване на блокчейн в две други системи, включително онлайн система за гласуване, която позволява на инвеститорите да участват дистанционно в заседанията на ISA, и система, наречена „Magna“, която съхранява всички доклади, подадени от субекти, регулирани от ISA. Решението, използвано от ISA, е разработено от ИТ фирма Taldor, според Times of Israel.
Както се очертава в публикацията, технологията може да осигури решения за борба с измамите, тъй като може да се използва за проверка на автентичността на комуникациите, както и да се предпази от редактиране впоследствие или от неподходящи заличавания.
Регулаторът е цитиран от Times of Israel, казвайки, че преходът към блокчейн „добавя още един слой към гарантирането на надеждността на информацията, предавана на контролираните органи“. Освен това блокчейн система може да докаже или да оспори, че е изпратено съобщение от ISA.
Нейтън Хершковиц, директор на отдела за информационни системи на ISA, заяви, че преходът към интегриране на блокчейн е в съответствие с „нарастващата тенденция в света и по-специално във финансовата сфера да се внедрят иновативни и революционни технологии“.
Както бе съобщено миналия месец, Швейцария и Израел неотдавна се споразумяха да споделят своя опит в регулирането на блокчейн индустрията, а швейцарският държавен секретар по международните финансови въпроси Йоер Гасър заяви, че планира да подготви доклад, очертаващ общи препоръки за преглед от израелското правителство.
Израелското министерство на финансите от своя страна заяви, че и двете страни са се съгласили да споделят бележки относно регулирането на финтех, включително насоките за криптовалутите и борбата с прането на пари (AML).
Coinbase направи важна крачка към разширяване на присъствието си в областта на децентрализираните финанси (DeFi), като привлече в екипа си ръководството на Opyn Markets, известна компания в сектора на DeFi дериватите.
Grayscale Investments призова Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) да разреши пускането на своя мулти-крипто ETF – Grayscale Digital Large Cap Fund – с аргумента, че по-нататъшни забавяния нарушават законоустановените срокове и нанасят вреди на инвеститорите.
Robinhood официално въведе услугите за стейкинг на Етериум (ETH) и Solana (SOL) за своите клиенти в САЩ, предлагайки на потребителите нов начин да печелят награди от своите крипто активи.
Изпълнителният директор на Binance Ричард Тенг сподели оптимистична прогноза за бъдещето на криптовалутите по време на участието си в предаването „Mornings with Maria“, като подчерта нарастващото глобално приемане, напредъка в регулаторните рамки и интеграцията на стратегически резерви.