Израел прави стъпки в крипто сектора, като регулаторът на ценни книжа одобри шест взаимни фонда за Биткойн, управлявани от компании като Migdal Capital Markets и Phoenix Investment.
За разлика от Биткойн ETF, които се търгуват през целия ден, тези фондове работят на базата на определена дневна нетна стойност на активите (NAV), което води до по-високи такси за управление. Това бележи още една стъпка към масов прием на BTC в традиционните финанси.
Макар че търсенето в Израел остава несигурно, успехът на американските Биткойн ETF-и, привлекли над $40 милиарда от стартирането си, подсказва за силен апетит към подобни инвестиционни инструменти.
Страната вече е основен играч в блокчейн иновациите, дом на над 174 крипто стартъпа, включително гиганти в индустрията като eToro и StarkWare.
Неотдавнашните кръгове на финансиране инжектираха над $100 милиона в израелски крипто компании, с което общите инвестиции надхвърлиха $3 милиарда.
Регулаторната яснота даде на Израел предимство, като данъчните политики за дигиталните активи бяха установени още през 2018 г. – далеч преди много други държави. Тази стабилност насърчи както институционалното участие, така и растежа на стартъпите.
Антъни Помплиано се противопоставя категорично на неотдавнашния стремеж на Доналд Тръмп да отстрани председателя на Федералния резерв Джером Пауъл, като предупреди, че подобен ход може да навреди на доверието във финансовата система на САЩ.
Супермаркет в Цуг, Швейцария, започна да приема плащания с Биткойн, с което се присъединява към разширяващия се списък с търговци на дребно, които приемат криптовалути.
Докато Вашингтон се отегли от правоприлагането срещу Coinbase, Орегон се активизира.
След период на несигурност и голяма ценова волатилност на пазарите на акции и криптовалути на фона на сътресенията с митата на Тръмп, инвеститорите изглеждат по-спокойни.