Държавният борд за ценни книжа в Тексас затваря ICO, за което се твърди, че са използвали фалшивaта подкрепа от холивудската актриса Дженифър Анистън и други известни личности, за да промотира продажбата на токени, чрез измама.
В сряда в американската заповед за извънредно задържане се твърди, че в допълнение към незаконно разпространяваните нерегистрирани ценни книжа – Wind Wide Coin използваха снимки на Анистън, принц Чарлз и бившия финландски премиер Мати Ванханен, за да мамят инвеститорите. Ето свидетелстване от Кейт Дженифър, която има повече от една прилика с Дженифър Анистън.
Инвестирах 4 биткойна в четвъртък и получих 8 в петък. Страхотно е да имаш допълнителни пари за пазаруване през уикенда – както казват те, бързо идват, бързо си отиват. Благодаря Ви WindWideCoin.
Джо Ротонда, директор по правоприлагането в Съвета за държавни ценни книжа в Тексас, заяви, че схемата „е учудващо позната“ на другите, че щата е спрял през последните месеци.
Действието днес е напомняне, че стъпка по стъпка и за всеки отделен случай разкрихме виртуален дневник на тактиките, наети от организаторите на незаконни и измамни инвестиционни програми за криптовалути. Въпреки че техните имена може да се променят и продуктите им да се различават, тези организатори използват изненадващо сходни схеми. Те често обещават доходоносни завръщания от сложни инвестиции, обвързани с криптовалутите, а след това манипулират снимки, медии, препоръки и друга онлайн информация, за да мамят обществеността, за да повярват на техните твърдения.
Всъщност, фалшиво твърдение, че една знаменитост е свързана с проект, е често срещана тактика, която измамниците използват, за да популяризират своите схеми. Любопитно обаче е, че за първи път проектът използва образите на знаменитости – но без техните имена – за насърчаване на измамни ICO.
Бивш служител на Националната агенция за борба с престъпността (NCA) е осъден на пет години и шест месеца затвор, след като е откраднал 50 BTC – сега на стойност над £4.4 милиона – от криминално разследване, което е подпомагал.
Американската Комисия за ценни книжа и борси (SEC) е предприела спешни мерки срещу First Liberty Building & Loan, LLC и нейния основател Едвин Брант Фрост IV, като ги обвинява, че са управлявали пирамидална схема на стойност $140 милиона, продължила повече от десетилетие и измамила около 300 инвеститори.
Правният спор между Coin Center и Министерството на финансите на САЩ относно санкциите, наложени на Tornado Cash, официално приключи след съвместно решение за прекратяване на делото.
Сложната кибератака, насочена към резервните сметки на централната банка на Бразилия, доведе до кражба на над $140 милиона (800 милиона реала), голяма част от които…