Икономистът Алекс Крюгер предупреждава, че ако Русия се обърне към криптовалути, за да избегне санкциите, крипто активите ще бъдат негативно засегнати.
Крюгер каза на своите последователи в Twitter, че използването на криптовалута за заобикаляне на санкциите ще предизвика сериозна реакция от страна на американските регулатори.
Русия, която използва криптовалута за заобикаляне на санкциите, би било ужасно мечи [сценарий].
Не очаквайте да се случи.
Но внимавайте какво си пожелавате.
Американските регулатори ще бъдат принудени да смажат индустрията като въпрос на национална сигурност.
САЩ, заедно със своите съюзници и партньори, наложиха различни санкции на Русия, след като тя нахлу в съседката си Украйна. Санкциите включват изключване на големите руски финансови институции от финансовата система на САЩ.
Според икономиста и търговец, цените на крипто и други активи като акции и суровини сега са достигнали дъното след спада, причинен от конфликта между Русия и Украйна.
Акциите и криптовалутите достигнаха дъно.
Благородните метали достигнаха връх.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Ето какво трябва да направи Bitcoin, за да продължи възхода си
Крюгер обаче казва, че въпреки докато цените на крипто и други активи вероятно са достигнали дъното, ситуацията може да се влоши, ако конфликтът доведе до ядрена война.
Как може нещата да станат още по-зле:
– Китай нахлува в Тайван
– Русия нахлува в повече държави
– Ядрени оръжияКато изключим тези сценарии, пазарът вече прие най-лошия сценарий и го отхвърли.
Това се случва при всеки въоръжен конфликт. Този би могъл да бъде различен, тъй като е по-голям от всеки друг конфликт от десетилетия, но според пазара не е така.
Към момента на публикуване, Bitcoin (BTC) и другите криптовалути от топ 10 са поскъпнали с поне 10% в рамките на вчерашния ден.
Според доклад на Barron’s през второто тримесечие на 2025 г. държавната пенсионна система на Охайо (OPERS) е направила значителни корекции в портфейла си, като е увеличила значително експозицията си към Palantir и Strategy и е намалила тази към Lyft.
В изявление, което бележи значителна промяна в политиката, министърът на финансите на САЩ Скот Бесент потвърди, че блокчейн технологиите ще играят централна роля в бъдещето на американските разплащания, а американският долар официално ще бъде „ончейн“.
JPMorgan и други големи американски банки са подложени на натиск заради съдебен иск, целящ да премахне новосъздаденото от Бюрото за финансова защита на потребителите (CFPB) „правило за отворено банкиране“.
Крипто пазарът остава твърдо на територията на „алчността“, като индексът на CoinMarketCap за страха и алчността е 69/100 на 19 юли. Въпреки скромния 24-часов спад от 71, индексът вече се задържа над 60 в продължение на 11 последователни дни.