Създателят на Dogecoin Джаксън Палмър наскоро направи публикация в Twitter, предупреждаваща последователите му за измамници, които се представят за него в опити да измамят нищо неподозиращите поддръжници и да им вземат криптовалутата.
Фалшивият профил на имейлите ще проведе разговор с поддръжника и в крайна сметка ще ги помоли да инвестират в понци схема.
Палмър заяви, че никога не би се свързал с който и да било от последователите си чрез имейл по точно този начин. Той също така сподели примери за имейлите в неговата публикация.
? Scam alert: Someone is sending these fake emails to my YouTube subscribers (no idea how they got the email list) where they eventually try to sell you a ponzi „investment program“. THIS IS NOT ME, I WILL NEVER COLD EMAIL YOU. Stay safe. pic.twitter.com/gavK8eOErR
— Jackson Palmer (@ummjackson) status/1052577652853301249?ref_src=twsrc%5Etfw“>October 17, 2018
Миналия месец, Елон Мъск поиска от създателя на Dogecoin да му помогне да намери решение за ботовете фасилитиращи измами, като се представят за знаменитости.
Палмър сподели сценарии с Мъск, който той е разработил в миналото, за да блокира ботовете. Палмър каза, че кодът е „кратък, прост и просто го управлявате с cron“. „Not giving away ETH“ стана популярен таг сред крипто пространството, след като измамници се преструваха, че са видни членове на общността и поискаха от поддръжници на въпросните личности да изпратят малки количества крипто на конкретен адрес с обещанието за голямо възнаграждение.
В един момент измамници дори се представиха за репортер на Bloomberg в Twitter, опитвайки се да измамят последователите им. За да избегнат подозрение, измамниците сменят имнето на верифицираните им профили.
Важно е да запомните, че подобно на Палмър, други влиятелни фигури в крипто пространството не биха пращали имейли на потребителите си, искайки крипто от тях.
Правният спор между Coin Center и Министерството на финансите на САЩ относно санкциите, наложени на Tornado Cash, официално приключи след съвместно решение за прекратяване на делото.
Сложната кибератака, насочена към резервните сметки на централната банка на Бразилия, доведе до кражба на над $140 милиона (800 милиона реала), голяма част от които…
Зловреден проект с отворен код в GitHub, маскиран като бот за търговия със Solana, е компрометирал портфейлите на потребители, според доклад от 2 юли 2025 г. на компанията за киберсигурност SlowMist.
Първата половина на 2025 г. се превърна в най-разрушителния шестмесечен период в историята на криптовалутите, като според нови данни са откраднати над $2.1 милиарда в над 75 отделни случая.