Този ход, подкрепен от "Лигата", коалиционен партньор на министър-председателя Джорджия Мелони, има за цел да запази привлекателността на Италия за крипто инвеститорите и бизнеса.
Италианското правителство преразгледа предложеното увеличение на данъка върху капиталовите печалби от криптовалути, като го намали от 42% на 28%.
Първоначалното увеличение на данъка с 42%, част от икономическия план за 2025 г., породи опасения относно конкурентоспособността на страната на световния крипто пазар. Лидерите на индустрията твърдяха, че по-ниският данък ще привлече по-добре свързаните с крипто бизнеси, включително блокчейн и търговия с дигитални активи.
Преразгледаната ставка от 28% е по-близка до сегашния данък върху капиталовите печалби от 26%, което потенциално облекчава данъчната тежест за инвеститорите.
Освен това „Форца Италия“, друг коалиционен партньор, предложи пълно премахване на увеличението на данъка, докато изменението на Лигата призовава за създаване на работна група за подобряване на прозрачността на крипто данъка и образованието на инвеститорите.
В световен мащаб правителствата също увеличават регулациите в областта на крипто сектора. В Кения Органът по приходите увеличи усилията си за проследяване и облагане на нерегламентираните крипто транзакции, докато Южна Африка подобрява възможностите си за мониторинг и данъчно облагане.
Italy Poised to Water Down Proposed 42% Tax on Crypto Trading
„We believe that such a tax isn’t right,“ said the Forz Italia whip. „Going from 26% to 42% has a reason that isn’t widely understood by anyone.“ pic.twitter.com/LdmvyUMphs
— matthew sigel, recovering CFA (@matthew_sigel) November 12, 2024
Председателят на Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) Пол Аткинс подчерта, че агенцията ще продължи да се фокусира върху защитата на инвеститорите, борбата с търговията с вътрешна информация, манипулирането на пазара и променящия се пейзаж на крипто регулациите.
Губернаторът на Аризона Кейти Хобс официално наложи вето върху законопроект 2324 на Камарата на представителите, който имаше за цел да създаде държавен фонд за резерв от конфискувани крипто активи.
Американската Комисия за ценни книжа и борси (SEC) е в начален етап на разработване на стандартизирана рамка за листване на борсово търгувани фондове (ETF), базирани на токени, според доклад от 1 юли на журналистката Елеонор Терет.
Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) официално одобри преобразуването на Grayscale Digital Large Cap Fund в борсово търгуван фонд (ETF), с което финализира прехода му от извънборсов продукт към напълно регулирана ETF структура.