Иранската съдебна власт забрани Телеграм в понеделник.
Тя обвини апликацията, че позволява на въоръжени опозиционни групи да сеят размирица, според Mizan Online.
Правителствени служители публично призоваха Телеграм да бъде забранена по-рано този месец. Това стана след като приложението приключи вторият кръг на своето ICO, набрало 1,7 милиарда долара, за да разработи екосистема за блокчейн.
Хасан Фирузабади, секретар на Върховния съвет за киберпространство на правителството отправи предупреждение. Той твърди, че криптовалутата на компанията ще подкопае местната икономика.
Директивата срещу най-популярната социална мрежа в Иран следва скорошна президентска директива, която забранява на всички правителствени работници да използват чужди приложения за кореспонденция. Построен от руснака Павел Дуров, Телеграм се използва от 40 милиона, почти половината от населението на страната.
Длъжностни лица временно забраниха Телеграм в началото на годината, когато протестите поразиха десетки градове. Те обвиниха апликацията, че позволява на чуждестранни контрареволюционни групи да подбуждат въстания.
Оттогава властите се опитаха да създадат социални медийни мрежи и да намалят влиянието на платформите, базирани в чужбина.
Няколко платформи са се появили през последните месеци, като мрежата Soroush, която претендира, че има 5 милиона абонати.
Аятола Али Хаменей, върховният лидер на страната и президентът Хасан Рухани, заявиха, че ще спрат да използват Телеграм в средата на април.
Последната публикация на Каменей в Телеграм насочва потребителите да използват ирански апликации като Soroush и Gap.
Рухани, центрист, съобщава, че се противопоставя на забраната на среща с други високопоставени служители по-рано този месец.
Доставчиците на телефонни и интернет услуги са длъжни да блокират достъпа до Телеграм, предаде агенция „Афганистан“. Тези, които не се подчиняват на заповедта, ще бъдат считани за нарушители.
След седмица на рекордни печалби на американските пазари, инвеститорите пренасочват вниманието си към по-спокоен, но решаващ период от макроикономически събития.
Първата седмица на юли донесе забележителни постижения в крипто инфраструктурата, управлението и търговията.
Нежеланието на Европа да приеме стабилни монети и блокчейн технологията може да подкопае нейната парична суверенност и да маргинализира еврото в следващата фаза на глобалните финанси, според бившия член на управителния съвет на Европейската централна банка Лоренцо Бини Смаги.
Toncoin (TON) обяви ексклузивно партньорство с Обединените арабски емирства (ОАЕ), за да предложи на потребителите път към желанната 10-годишна Златна виза за ОАЕ чрез крипто стейкинг.