Съобщава се, че ирански генерал се застъпва за използването на криптовалута като начин за избягване на икономическите санкции.
Според доклад на фарси медията Cosiit, Саид Мохамед, командир на Ислямския революционен гвардейски корпус, клон на иранските въоръжени сили, произнесе реч в сряда, в която предложи страната да използва криптовалути като начин за заобикаляне на икономическите санкции.
Той каза:
Изискваме създаването на по-сложен механизъм (стокова борса) за заобикаляне на санкциите. За да заобиколим санкциите, трябва да разработим решения като обмен на продукти и използване на криптовалути с нашите партньори [в други страни].
Мохамед се застъпи за криптовалутата като метод за Иран да засили международните си инвестиции в условията на тежки икономически санкции, наложени от САЩ и техните съюзници. Работната група за финансови действия (FATF), световният финансов надзорник, също добави, че Иран е в черния им списък заради неспазване на разпоредбите за финансиране на тероризма.
Въпреки наложената регулация, Иран стана активен участник в приемането на криптовалута. Правителството работи с блокчейн стартъпи за укрепване на финансовата си инфраструктура и докладва, че централната банка е предоставила финансиране за свързан проект.
Докато Етериум затвърждава ролята си в глобалния финансов пейзаж, Фондация Етериум стартира мащабна инициатива за осигуряване на бъдещата сигурност на мрежата.
Създателите на MetaMask не изключват възможността да пуснат токен, но ако това се случи, потребителите могат да очакват прозрачно и защитено от измами разпространение.
Световните пазари преоценяват очакванията си за икономическото представяне на Китай след внезапното затишие на търговското напрежение със САЩ.
Екосистемата на меме монетите на Solana навлиза в нова фаза, тъй като конкурентните платформи бързо набират популярност спрямо Pump.fun, дългогодишния лидер в създаването на токени. Това, което някога бе почти монопол, сега се превръща в конкурентна арена.