Високопоставени фигури в иранското правителство съобщават, че са обсъдили евентуален ход, с който да забранят приложението за съобщения „Telegram“, отчасти поради опасенията, че новата им монета наречена „gram token” може да подкопае националната валута.
Високопоставени фигури в иранското правителство съобщават, че са обсъдили евентуален ход, с който да забранят приложението за съобщения „Telegram“, отчасти поради опасенията, че новата им монета наречена „gram token” може да подкопае националната валута. Telegram се използва широко в Иран и вече е нарочен от някои правителствени членове за претендираната ѝ роля в организирането на протести в страната през декември 2017 г.
След предстоящо предлагане на ICO, в което Telegram вече е събрал 1,7 млрд. долара, компанията планира да използва средствата за разработване на амбициозна блокчейн платформа, целяща да децентрализира аспектите на цифровата комуникация и която ще бъде захранвана от собствената си знак „грам“. Според американския новинарски сайт Al-Monitor, Хасан Фирозабади, секретар на Върховния съвет за киберпространство в страната, настоява Telegram да бъде блокиран в Ирани, да бъде обявено по националната телевизия, като заяви, че господството на фирмата в Иран е „враг на частния сектор“ и добавяйки: „Telegram официално обяви, че ще бъде използвана като икономическа платформа, и ще подкопае националната валута на Иран“.
На 31-ви Март, член на парламента Аледдин Броуйерди зяви, че това да се забрани приложението е решение, идващо „от високо ниво“, а Telegram ще бъде заменен с вътрешно приложение.
В отговор, умереният президентът на Иран, Хасан Рухани, заяви по време на среща на правителството: „Целта за създаване и усъвършенстване на софтуер и приложение за съобщения, не би трябвало да блокира достъпа до други приложения, но целта е премахването на монополите“.
Рухани също беше цитиран от депутата Джалал Мирзай, „Никой не се противопоставя на решението за премахване на монопола на Telegram, но да се блокира приложението не е правилно решение за създаване на локално приложение за съобщения.“
Банковите регулатори на САЩ внесоха нова яснота за това как финансовите институции трябва да се справят с попечителството на криптовалути.
Съединените щати навлязоха в ключова седмица за крипто индустрията, тъй като законодателите и защитниците на дигиталните активи се подготвят за това, което се нарича „“Крипто седмица“.
На 14 юли законодателите в САЩ стартират „Седмица на криптовалутите“, за да придвижат три ключови законопроекта, които могат да променят регулацията на дигиталните активи.
Сенатът на САЩ потвърди Джонатан Гулд за следващ шеф на Службата за валутен контрол (OCC), като номинацията му бе предадена на президента Доналд Тръмп за окончателно одобрение.