Първичните предлагания на монети (ICO) са основна точка на несигурност на блокчейн пазарите.
Този нов модел за набиране на средства позволява на физическите лица и компаниите да създават виртуални токени, които да продават в замяна на криптовалути като ETH и BTC. Зараждащата се индустрия набра милиарди, заобикаляйки законите за ценните книжа, които управляват модела за първично публично предлагане.
Има само един проблем: ICO са до голяма степен нерегулирани от създаването им и тази ситуация няма как да продължи вечно. Комисията за ценни книжа и борси в САЩ се очаква да изложи своето категорично определение за криптовалутите в рамките на следващите месеци. Същото важи и за страни като Тайван и Великобритания. Подобни решения биха могли да са проблем за ICO индустрията, ако много от токените за ICO се считат за ценни книжа. Така че има ли начин IOTA да замени ICO?
Общността на IOTA размишлява върху идеята за първичното предлагане на услуга на IOTA (ISO). Като възможно избягване на нарушенията на ICO свързани с ценни книжа, ISO ще въведе нов цифров продукт или услуга за потребителите на забележителната екосистема IOTA. Няма обаче да се издават нови токени. Вместо това потребителите биха могли да плащат различни суми на MIOTA за различни услуги и привилегии за продукти.
Поради спецификата на предлагането, хората, които влагат парите си, са по-скоро клиенти, отколкото инвеститори. IOTA има планове за продажби на токени и airdrop-ове, но започвайки с ISO, може да се окаже много полезно за новите продукти по отношение на бъдещите закони за ценни книжа. Ако това се случи, други могат да последват този пример.
Ако IOTA може да докаже, че индустрията на ICO може да бъде реформирана в индустрията на ISO, това би донесло нов интерес към развитието на тази вече интересна платформа. Разбира се, възможно e никога да не видим отново капитализациите, наблюдавани през 2017 г. и началото на 2018 г., но с времето може и да се докаже, че те пречат на пространството повече, отколкото помагат.
Докато Биткойн остава близо до $109,000, Santiment отчита, че Етериум, Solana и XRP дремонстрират признаци на подновяване на силата си на фона на натрупването на големи позиции и променящото се поведение на инвеститорите. Докладът, представен по време на седмичното предаване на Santiment с Тони Едуард (Thinking Crypto), разглежда състоянието на пазара, използвайки ключови показатели като […]
Руският държавен гигант в областта на отбраната и технологиите Rostec разкри планове за пускане на стабилна монета, обвързана с рублата, и платформа за дигитални плащания до края на 2025 г., което е една от най-значимите стъпки на страната към финансова инфраструктура, базирана на блокчейн.
Бившият основен разработчик на Етериум Ерик Конър изложи убедителна оптимистична теза за алткойна, посочвайки сближаването на ончейн данните от и институционалните потоци, което може да подготви почвата за значително покачване на цените.
Докато дигиталните активи продължават да доминират финансовите заглавия, търговците внимателно следят кои токени печелят най-голямо внимание.