Инвеститорът Стив Айзман, известен с това, че предвиди жилищната криза през 2008 г., има различна гледна точка по отношение на потенциалните намаления на лихвените проценти от страна на Фед през следващата година, противно на широко разпространените очаквания.
По време на неотдавнашно интервю за предаването Fast Money по CNBC старши портфолио мениджърът в Neuberger Berman изрази опасения относно големите американски банки, които са изправени пред потенциални предизвикателства, ако Фед запази ястребовата си позиция през 2024 г.
Айзман спомена конкретно Bank of America, като призна нейното стабилно управление, но все пак подчерта потенциалните грешки в инвестициите им в облигации по време на неблагоприятния пазарен цикъл. Той подчерта, че макар и да не става въпрос за проблем с баланса, приходите им може да се сблъскат с предизвикателства, тъй като през последните години остават в относителна стагнация.
Айзман очерта два решаващи фактора за рентабилността на Bank of America: намаляване на лихвените проценти на Фед, за да се подобри възприемането на баланса им, и отсъствие на рецесия, осигуряваща стабилни условия за кредитиране. Въпреки че призна възможността тези условия да се подредят благоприятно, той изрази скептицизъм относно инициирането от страна на Фед на намаляване на лихвените проценти поради продължаващите опасения за ескалираща инфлация.
Противно на очакванията на пазара за многократни понижения на лихвените проценти, Айзман се разграничи от своята гледна точка, като предположи, че Фед може да се въздържи от такива действия, опасявайки се от повторение на исторически грешки, като посочи примера от началото на 80-те години, когато прекратяването на повишаването на лихвените проценти доведе до неконтролируема инфлация.
Следователно Айзман смята, че ако прогнозата му се сбъдне, за големите банки с парични центрове може да се окаже предизвикателство да генерират значителни печалби. Той уточни, че тази перспектива е по-скоро макрофокусирана, отколкото специфична за отделна компания, като заяви, че е сложно да се направи силна дългосрочна инвестиционна обосновка за банките в условията на множество макроикономически несигурности.
Централната банка на Литва се обърна към Robinhood за допълнителна информация относно нововъведените си продукти за търговия с токенизирани акции, след като OpenAI публично се дистанцира от инициативата.
Докато президентът Тръмп ускорява стратегията си за мита преди крайния срок на 1 август, нови писма от Белия дом разкриват официални търговски предупреждения, изпратени до редица държави, включително Тунис, Камбоджа, Индонезия и други.
Технологичният милиардер Илон Мъск представи ново политическо движение, наречено „America Party“, което позиционира като пряко предизвикателство към дългогодишната двупартийна система в Съединените щати.
Властите на Обединените арабски емирства официално отрекоха информациите, свързващи собствеността или участието в Toncoin (TON) с правото на дългосрочна виза, като определиха разпространяващите се твърдения като неточни и подвеждащи.