За последната година Nvidia продаваше предимно на крипто миньори.
Графичните процесори (GPU) се оказаха необходими инструменти за миньорите на криптовалути, а компанията е най-големият производител на такива устройствата в света.
Но въпреки търсенето, което идва от крипто бума, компанията многократно предупреждава инвеститорите да не очакват значителни приходи от бизнеса в краткосрочен или дългосрочен план.
„Вярвам, че криптото ще бъде наоколо известно време“, каза главният изпълнителен директор на Nvidia Жен-Сун Хуанг през ноември 2017 г. „Ще видим, че криптото ще бъде малка, но не нулева част от нашият бизнес.“
Това не беше последният път, когато Хуанг проповядваше сдържаност: През февруари 2018 г. той заяви, че е направил модел на крипто приходите като плосък за следващото тримесечие, а през май 2018 г. Хуанг заяви, че очаква Q2 2019 приходите да спаднат с 66%.
Но когато главният финансов директор на Nvidia Колет Кресс каза на инвеститорите вчера (16-ти август), че приходите от криптовалута възлизат на 18 милиона долара – 82 милиона долара по-малко, отколкото компанията очакваше за тримесечието – акциите се понижиха с близо 5%. Крипто новината не беше единственият недостатък на фискалната четвърт, но Nvidia победи очакванията на Wall Street за приходите и печалбата на акция, но също така прогнозира малко по-ниски приходи през следващото тримесечие.
„Ние не включваме никакъв принос от крипто в нашата перспектива „, каза Кресс пред инвеститорите.
Ripple избра глобалния банков гигант BNY Mellon за основен попечител на резервите, подкрепящи стабилната монета за корпоративно ползване Ripple USD (RLUSD).
Goldman Sachs вече очаква Федералният резерв да започне да намалява лихвените проценти по-рано от предварителните прогнози, като предвижда първото понижение още през септември 2025 г.
Централната банка на Литва се обърна към Robinhood за допълнителна информация относно нововъведените си продукти за търговия с токенизирани акции, след като OpenAI публично се дистанцира от инициативата.
Докато президентът Тръмп ускорява стратегията си за мита преди крайния срок на 1 август, нови писма от Белия дом разкриват официални търговски предупреждения, изпратени до редица държави, включително Тунис, Камбоджа, Индонезия и други.