Южнокорейските студенти, които са инвестирали в крипто, страдат от множество психични проблеми, съобщава Korea Times.
68,3% от анкетираните от доставчика на информация Alba Heaven твърдят, че са имали психологически проблеми.
Студентите се борят да следят ученето и ежедневието си, защото страдат от стрес и безсъние. Някои от тях твърдят, че са пристрастени към крипто.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Едно ключово ниво за следващия голям пробив на Биткойн, според известен анализатор
Една трета от участниците в анкетата имат промени в настроението въз основа на ценовите показатели на техните криптовалути.
Средностатистическият студент има по-малко от четири месеца опит с инвестиране в криптовалута, което означава, че вероятно е купил на върха.
Близо 60% от тях всъщност са загубили пари от крипто пазарите. Средната загуба е 740,000 вона ($659).
Повечето ученици инвестират в крипто с пари от непълно работно време, докато някои от тях взимат средства от родителите си.
JPMorgan и други големи американски банки са подложени на натиск заради съдебен иск, целящ да премахне новосъздаденото от Бюрото за финансова защита на потребителите (CFPB) „правило за отворено банкиране“.
Крипто пазарът остава твърдо на територията на „алчността“, като индексът на CoinMarketCap за страха и алчността е 69/100 на 19 юли. Въпреки скромния 24-часов спад от 71, индексът вече се задържа над 60 в продължение на 11 последователни дни.
През изминалата седмица крипто индустрията отбеляза голям напредък в DeFi, NFT, AI и платформите от втори слой.
Крипто борсата Bullish, подкрепена от инвеститора милиардер Питър Тийл, официално подаде заявление за първично публично предлагане (IPO), с което направи важна стъпка към навлизане на публичните пазари.