През последните три години потреблението на интернет в Северна Корея отбеляза скок от 300%, тъй като режимът на страната продължава да разчита на криптовалути за различни дейности.
Eксплоатацията на криптовалута и блокчейн технология е сред основните тактики на страната да генерира приходи, както и да прехвърля и използва незаконно получени средства, според ново проучване.
Проучването, което бе озаглавено „Как Северна Корея революционизира Интернет като инструмент за нелоялни режими“, беше публикувано на 9-ти февруари от Insikt Group, разузнавателна група на базираната в САЩ компания за киберсигурност Recorded Future. Докладът анализира интернет активността на севернокорейското висше ръководство между 1-ви януари 2019 г. и 1-ви ноември 2019 г.
Според проучването, Северна Корея продължава да използва криптовалутите като стратегическо оръжие, като според съобщенията политическият и военен елит на страната е замесен в масови хакове на южнокорейски крипто борси, измами, ‘криптоджакинг’ и копаене на криптовалути.
Наред с незаконните банкови операции и работата с информационни технологии на ниско ниво и финансовата престъпност, генерирането и кражбата на криптовалути са се превърнали в основен инструмент за създаване на приходи и заобикаляне на международните санкции и регулации.
Според Insikt, интернет се е превърнал в критичен инструмент за севернокорейските лидери, като предоставя не само източник за генериране на приходи, но и инструмент за получаване на забранени знания като данни за програми за балистични ракети и кибер операции. Проучването отбелязва също, че севернокорейците, които участват в киберпрестъпността, често се изпращат в чужбина, за да получат задълбочено обучение и знания, свързани с ядрената дейност, забранени от ООН.
През 2019 г. Insikt продължи да проследява севернокорейски агенти в осем държави, включително Индия, Китай, Непал, Кения, Мозамбик, Индонезия, Тайланд и Бангладеш. По-конкретно, разузнавателният екип предположи, че Китай и Индия са двете основни държави, които неволно са домакини и позволяват незаконните операции на Северна Корея.
Както бе съобщено, хакерите в Северна Корея са поели отговорност за редица хакове и фишинг атаки на южнокорейски крипто борси като UpBit. Според данни на Организацията на обединените нации, Северна Корея е генерирала приблизително 2 милиарда долара от хакове на банки и крипто борси, както беше отчетено през август 2019 г.
Докато Етериум затвърждава ролята си в глобалния финансов пейзаж, Фондация Етериум стартира мащабна инициатива за осигуряване на бъдещата сигурност на мрежата.
Създателите на MetaMask не изключват възможността да пуснат токен, но ако това се случи, потребителите могат да очакват прозрачно и защитено от измами разпространение.
Световните пазари преоценяват очакванията си за икономическото представяне на Китай след внезапното затишие на търговското напрежение със САЩ.
Екосистемата на меме монетите на Solana навлиза в нова фаза, тъй като конкурентните платформи бързо набират популярност спрямо Pump.fun, дългогодишния лидер в създаването на токени. Това, което някога бе почти монопол, сега се превръща в конкурентна арена.