Технологичният гигант Интел се бори да патентова така наречения „ускорител“, което представлява хардуер за копаене на Биткойн.
Апликацията за „хардуерния ускорител за копаене на Биткойн с оптимизирано преброяване на съобщения и тактова таблица на съобщенията“ е публикувана през месец Март 2018, но за първи път е подадено заявление за патент, през Септември 2016г. в Националната асоциация на търговската марка и патенти. При подаването на заявлението от ИНТЕЛ се очертава метод, с който би могъл да се увеличи съществуващия процес на копаене на Биткойн, консумирайки по-малко електричество – следователно се харчат по-малко пари за самият процес.
Цитат от заявлението на Интел:
След като софтуера и хардуера, използван в копаенето на Биткойн, използва груба сила многократно, и безкрайно изпълнява SHA – 256 функции, процесът на копаене може да бъде много силен и да използва голяма част от хардуерната памет. Описаните изпълнения оптимизират операциите, свързани с копаене на Биткойн, като намалява натоварването върху тази хардуерна памет и оптимизира консумацията на енергия.
От апликацията на Интел споделят, че подхода на „ускорителя“ може да използва 35% от мощността, която използват по-голямата част от процесорите.
Това е интересно заявление от фирма, която е била свързана с „минната“ операция на SILLICON VALLEY STARTUP 21 INC, която наскоро предложи своя едноименен Биткойн компютър и по-късно се обърна към социална мрежа наречена earn.com. Както съобщава CoinDesk през 2015г., Интел произвежда чипове за 21 INC, макар и да не са се материализирали идеите за използване на чиповете в други продукти на Интел.
По-конкретно, Интел предложи концепцията да не се ограничава само до интегрални схеми, специфични за приложението (ASIC), но и до процесори (системи на чипове) и платформи за полета, които могат да бъдат програмирани. С по-прости думи, „ускорителят“ може да се приложи към редица инсталации за копаене.
Макар и да не е изрично фокусирана върху копаене на криптовалути, предишното заявление за патент на ИНТЕЛ, публикувано през Декември предполага, че технологичния гигант вижда ролята на енергоeмкия прогрес в генетичното секвениране.
Бил Милър, главен инвестиционен директор в Miller Value Partners, твърди, че правителството на САЩ няма законно право да облага с данък собствеността върху Биткойн, тъй като той не изисква никаква държавна инфраструктура за управление или проверка на правата на собственост.
Биткойн може да е на прага на поредния голям пробив, тъй като институционалните инвестиции се връщат до нива, които в миналото са предизвиквали бързо ускорение на цените.
Според анализатора „Darkfost“, Биткойн навлиза в нова фаза на поведение в блокчейна, белязана от две ключови събития: $ядък трети пик в метриката SOPR по време на един…
Докато Биткойн остава близо до $109,000, Santiment отчита, че Етериум, Solana и XRP дремонстрират признаци на подновяване на силата си на фона на натрупването на големи позиции и променящото се поведение на инвеститорите. Докладът, представен по време на седмичното предаване на Santiment с Тони Едуард (Thinking Crypto), разглежда състоянието на пазара, използвайки ключови показатели като […]