Начало » Биткойн » Интел иска да патентова хардуер за копаене на Биткойн

Интел иска да патентова хардуер за копаене на Биткойн

30.03.2018 17:01 2 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Интел иска да патентова хардуер за копаене на Биткойн

Технологичният гигант Интел се бори да патентова така наречения „ускорител“, което представлява хардуер за копаене на Биткойн.

Апликацията за „хардуерния ускорител за копаене на Биткойн с оптимизирано преброяване на съобщения и тактова таблица на съобщенията“ е публикувана през месец Март 2018, но за първи път е подадено заявление за патент, през Септември 2016г. в Националната асоциация на търговската марка и патенти. При подаването на заявлението от ИНТЕЛ се очертава метод, с който би могъл да се увеличи съществуващия процес на копаене на Биткойн, консумирайки по-малко електричество – следователно се харчат по-малко пари за самият процес.

Цитат от заявлението на Интел:

След като софтуера и хардуера, използван в копаенето на Биткойн, използва груба сила многократно, и безкрайно изпълнява SHA – 256 функции, процесът на копаене може да бъде много силен и да използва голяма част от хардуерната памет. Описаните изпълнения оптимизират операциите, свързани с копаене на Биткойн, като намалява натоварването върху тази хардуерна памет и оптимизира консумацията на енергия.

От апликацията на Интел споделят, че подхода на „ускорителя“ може да използва 35% от мощността, която използват по-голямата част от процесорите.

Това е интересно заявление от фирма, която е била свързана с „минната“ операция на SILLICON VALLEY STARTUP 21 INC, която наскоро предложи своя едноименен Биткойн компютър и по-късно се обърна към социална мрежа наречена earn.com. Както съобщава CoinDesk през 2015г., Интел произвежда чипове за 21 INC, макар и да не са се материализирали идеите за използване на чиповете в други продукти на Интел.

По-конкретно, Интел предложи концепцията да не се ограничава само до интегрални схеми, специфични за приложението (ASIC), но и до процесори (системи на чипове) и платформи за полета, които могат да бъдат програмирани. С по-прости думи, „ускорителят“ може да се приложи към редица инсталации за копаене.

Макар и да не е изрично фокусирана върху копаене на криптовалути, предишното заявление за патент на ИНТЕЛ, публикувано през Декември предполага, че технологичния гигант вижда ролята на енергоeмкия прогрес в генетичното секвениране.


Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Биткойн Новини

Данъчното облагане на Биткойн би било незаконно, твърди фонд мениджър

Бил Милър, главен инвестиционен директор в Miller Value Partners, твърди, че правителството на САЩ няма законно право да облага с данък собствеността върху Биткойн, тъй като той не изисква никаква държавна инфраструктура за управление или проверка на правата на собственост.

07.07.2025 8:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Коя е следващата цел за цената на Биткойн?

Биткойн може да е на прага на поредния голям пробив, тъй като институционалните инвестиции се връщат до нива, които в миналото са предизвиквали бързо ускорение на цените.

06.07.2025 20:30 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Биткойн навлиза в нова фаза – ето какво трябва да знаем

Според анализатора „Darkfost“, Биткойн навлиза в нова фаза на поведение в блокчейна, белязана от две ключови събития: $ядък трети пик в метриката SOPR по време на един…

06.07.2025 8:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Какво се случи през тази седмица в крипто сферата?

Докато Биткойн остава близо до $109,000, Santiment отчита, че Етериум, Solana и XRP дремонстрират признаци на подновяване на силата си на фона на натрупването на големи позиции и променящото се поведение на инвеститорите. Докладът, представен по време на седмичното предаване на Santiment с Тони Едуард (Thinking Crypto), разглежда състоянието на пазара, използвайки ключови показатели като […]

05.07.2025 22:00 4 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.